Za moment koniec deadline’u

 No tak nie od razy, ale za kilka godzin będzie wiadomo co i jak. W południe O godzinie 15:00 lokalnego czasu zamknietę zostanie okno transferowe. Jak na razie obyło się bez spektakularnych transferów. To nie znaczy też, że nic się nie dzieje. Dzieje się ale trochę mniej niż należało się spodziewać. Może te ostatnie godziny przyniosą coś bardziej "gorącego". Póki co mamy:

 Sacramento Kings – Chicago Bulls

 Brad Miller oraz John Salmons powędrowali do Wietrznego Miasta, w zamian za Andresa Nocioniego, Drew Goodena, Cedrica Simmonsa oraz Michaela Ruffina. Jako ultras "Byków" oceniam tą wymianę jak najbardziej na plus. Ekipa Chicago potrzebuje doświadczonego zawodnika, który wie jak grać pod koszem. Co prawda Miller stara się unikać sytuacji czysto "centerskich", jednak momentami potrafi zabłysnąc tyłem do kosza. Salmons to również dobry wybór, punkty z ławki będą bardzo cenne.

 Co do Kings, to też nie najgorzej trafili. Nocioni powinien z miejsta wpasować się w grę Sacramento. Z Goodenem już gorzej, bo nękają go przeróżne kontuzje. Ostatnio przepuklina, wcześniej bodajże kolano. Jednak uważam, że zdrowy Gooden może okazać się lepszy od zdrowego Millera. Warto pamiętać, że w Kings grają Spencer Hawes oraz Jason Thompson.

 Sacramento Kings – Portland Trail Blazers

 Zaraz po wymianie z Bulls, Kings oddali Michaela Ruffina do Portland. W zamian otrzymali Ike’a Diogu oraz "gotówkę". Jednocześnie zwolnili Sama Cassella oraz Quincy Douby’ego

Los Angeles Lakers – Memphis Grizzlies

 Lakers pozbyli się Chrisa Mihima. Poszedł on do Memphis Grizzlies. Klub z LA ma otrzymać za niego wybór draftu w 2013 roku. 

 Co będzie dalej pokaża najbliższe godziny. Stay tuned jak to mawiają….

 PS.

 Transfer Tysona Chandlera został unieważniony, jak słusznie zauważono w komentarzach. Chandler nie przeszedł badań. Jak twierdzi lekarz Oklahoma City Thunder, stan dużego palca w lewej nodze jest na tyle poważny, iż brak jakiejkolwiek gwarancji czy nie doprowadzi to w przyszłości do poważnej kontuzji. Chandler jest zaskoczony takim obrotem spraw.  "I’m super shocked. It’s nuts !!!", tak skomentował tą sprawę zawodnik Hornets.