Yao Ming i jego małżonka, Jermaine O’Neal dementuje, czyli codzienna porcja newsów.

  Jermaine O'Neal zdementował pogłoski, dotyczące transferu do Los Angeles Lakers którego niby się domagał. Jak powiedział J.O., nie ma zamiaru odchodzic z Pacers, bo tam jego miejsce i chce właśnie tam wygrywać. Garnett też mówił, że nie nie zagra dla Boston Celtics. A wszyscy wiemy, że stało się inaczej. Także sprawa pewnie jest otwarta, bo może O'Neal zmieni zdanie. Może Kobe go namówi? 

 

  Yao Ming już nie jest kawalerem. W poniedziałek Ming, związał się węzłem małżeńskim ze swoją wieloletnią parnerką Ye Li (też koszykarką, grającą dla reprezentacji Chin). Ceremonia miała miejsce w ojczyźnie państwa Ming, czyli w Chinach. Brało w niej udział 70 osób.
 
 

 Golden State Warriors podpisali roczny kontrakt z Mattem Barnesem. Za rok gry Barnes ma dostać 3 miliony dolarów. Matt Barnes jest już cztery sezony w lidze, w ciągu tych lat grał dla pięciu klubów lecz ostatni sezon był najbardziej udany w jego karierze. Jego statystyki w ciągu całej kariery to niespełna 10 punktów na mecz oraz 5 zbiórek.
 
 

  Scott Pollard nowym zawodnikiem Boston Celtics. Pollard za rok gry, bo na tyle podpisał umowę z "celtami" ma dostać przysługujące mu minimum stawki, czyli 1.2 miliona dolarów (takie minimum obowiązuje zawodnika który jest gra conajmniej 10 lat w lidze).
 
 

 W poniedziałek ogłoszono skład USA Select Team, czyli drużyny która między 15 a 20 sierpnia będzie brała udział w ostatnich sparingach z "dorosłą" reprezentacją USA przed turniejem kwalifikacyjnym do Olimpiady w 2008 roku. W składzie znaleźli się: Andre Iguodala (Philadelphia 76ers), Al Jefferson (Minnesota Timberwolves), Aaron Brooks (Houston Rockets), Monta Ellis (Golden State Warriors), LaMarcus Aldridge oraz Channig Frye (Portland Trail Blazers), Devin Harris (Dallas Mavericks), Jeff Green (Seattle SuperSonics), Jason Kapono (Toronto Raptors), David Lee (New York Knicks). Turniej rozpoczyna się 22 sierpnia, natomiast obóz przygotowawczy ma trwać do 21 sierpnia. Wtedy to, zostanie przedstawiona 12stka zawodników którzy "załapali się" do składu na turniej kwalifikacyjny, który odbędzie się w Las Vegas.
 
 

 Chris Webber w Dallas? Takie krążą plotki, mało tego nie są nawet dementowane przez zawodnika więc musi w nich być coś z prawdy. Według pewnych źródeł, Webber miałby podpisać dwuletni kontrakt, na nieznaną jak do tej pory sumę. Ale można się spodziewać, że za rok gry dostałby między 5 a 6 milionów dolarów.