Warto było czekać…..

 Za niespełna 5 godzin rozpocznie się kolejny sezon NBA. Po zeszłorocznych atrakcjach i różnych zwrotach akcji ciężko będzie, Nas fanów ligi NBA, zaskoczyć. Ale czy na pewno? W zeszłym roku zabrakło jednego, Grega Odena. Wybór numer jeden Draftu 2007 miał zadebiutować już w zeszłym roku, jednak poważna kontuzja wyeliminowała go z gry na dłuższy okres czasu. Teraz Greg walczyć będzie o tytuł Debiutanta Roku. Czy Starszak z Portland okaże się lepszy od klasy 2008, z Beasley’em i Rose’em na czele ?

 Na starcie sezonu 2007/2008 Portland Trail Blazers zagrali z San Antonio Spurs, przegrywając 97 – 106. Dzisiejszego wieczoru Trail Blazers spotkają się z Los Angeles Lakers. W ekipie trenowanej przez Phila Jacksona również powiew świeżości, bowiem do gry wrócił Andrew Bynum. Lakers, podobnie jak ich dzisiejsi przeciwnicy, przegrali zeszłoroczny mecz otwarcia z Houston Rockets 93 – 95. Jednak ze zdrowym Andrzejem na pokładzie jest spora szansa na naprawienie blędu sprzed roku.

 W dniu otwarcia odbędą się również mecze: Chicago Bulls – Milwaukee Bucks oraz Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (relacja od godziny 1:00 na C+). Pozostaje żałować, że będziemy oglądać Brona i Celtics zamiast wcześniej wspomnianego debiutu Odena. Dlaczego? Celtics i Cavs będą na świeczniku przez cały sezon i obie ekipy prawdopodobnie zdominują przekazy via Cyfra + (Celtics podejrzewam będą najczęściej pokazywaną ekipą sezonu). Spotkania Portland mogą zejść na dalszy plan. Zawsze jest sopcast i pobone, prawda? *

 Dla tych którzy w ostatniej chwili chcą poukładać sobie wszystko przed nowym sezonem polecam kilka linków:

 BasketbawfullPrzegląd drużyn,

 Czwarta KwartaSkarb kibica 2008/2009,

 Świat KoszykówkiHej młody junaku, czyli rzecz o debiutantach.

 Po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami, zapnijcie pasy. Pociąg kierunek Mistrzostwo ligi NBA 2009 (przez Playoffs 2009) właśnie jest podstawiany na peron. 30 – stka pasażerów czeka, kto dojedzie do końca? Kto będzie zmuszony wysiąść, i kiedy, zobaczymy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

 *
 Totalnie zapomniałem o drugiej stacji, która będzie nadawać w tym sezonie spotkania ligi NBA. Jest nią Orange Sport, który w tym tygodniu pokaże spotkania: Phoenix – San Antonio (czwartek), LA Lakers – Denver (niedziela)