Tissot Seastar 1000 Chronograph

Nie będę ukrywał. Długo zastanawiałem się jak połączyć Tissot Seastar 1000 z koszykówką. To zegarek kompletnie pozbawiony jakichkolwiek konotacji z pomarańczową piłką i czerwoną obręczą. To uzupełnienie poprzednich recenzji, które miały związek z żywiołami. Tissot Navigator czy też Tissot Supersport można osadzić jako reprezentantów ziemi i powietrza. Także nie pozostaje nic innego, jak wstawić Tissot Seastar 1000 Chronograph musi być odpowiedzialny za żywioł wody!

Zegarek

Tissot Seastar 1000 Chronograph to w zasadzie taki Tissot Chrono XL. Ma chronograf, datownik, tarcza, a także przyciski i koronka są podobnych rozmiarów. Jednak w odróżnieniu od ikony Tissot, Seastar 1000 wyposażony jest w specjalne zabezpieczenia pozwalające nie martwić się o zalanie podczas pływania czy też innych aktywności związanych z wodą.

Tissot Seastar 1000 posiada szereg zabezpieczeń, które mają za zadanie chronić serce zegarka przed dostaniem się nawet najmniejszych ilości wody i utrzymanie pełnej hermetyczności mechanizmu. Bezel, pokrętła chroniące przyciski i koronkę (w wersji Powermatic 80 zabezpieczenie tylko koronki) czy też specjalnie wzmocniona zakręcana obudowa koperty – to wszystko gwarantuje odporność przed ciśnieniem do wartości 30 barów (limit głębokości na poziomie 300 metrów /1000 stóp).

Duże wskazówki i indeksy pomagają łatwo odczytać czas. Oczywiście pokryte są materiałem luminescencyjnym!

Pasek

Testowany przeze mnie Seastar 1000 wyposażony jest w gumowy pasek, który wydaje się najodpowiedniejszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy uprawiają sporty wodne lub po prostu chcą mieć zegarek, z którym mogą popływać na basenie. Przynajmniej na takim, którego głębokość nie przekracza 300 metrów.

Podsumowanie

Uprawiasz sporty wodne? Szukasz eleganckiego zegarka, w dodatku takiego, który nie doprowadzi Twoich kumpli z Jacht Klubu do histerycznego śmiechu? Tissot Seastar 1000 jest dla Ciebie! Chodzisz na basen? Nurkujesz? Pływasz na desce? Twój smartwatch „nie lubi się z wodą”? Tissot Seastar 1000 jest dla Ciebie. A jeśli nie masz nic wspólnego z wodą, nawet nie potrafisz pływać, ale szukasz po prostu ładnego i ciekawie wyglądającego zegarka? Tissot Seastar 1000 jest tym bardziej dla Ciebie.

A teraz poważnie! Tissot Seastar 1000 jest zegarkiem, który powinien zainteresować kogoś, komu sporty wodne nie są mu obce. Także jeśli ktoś szuka zegarka, który nie jest tak duży, jak Tissot Supersport, ale pozostaje w rozmiarze Chrono XL (1-2 mm różnicy w średnicy i grubości koperty) to musi koniecznie sprawdzić ten model!

 

W ofercie Tissot dostępne są dwie wersje Seastar 1000: pierwsza z „napędem” kwarcowym posiadająca chronograf, druga z legendarnym mechanizmem Powermatic 80 (patrz Tissot Heritage Navigator) bez funkcji chronografu. W każdej kombinacji do wyboru mamy kilka wersji paska.

Na zdjęciach: Tissot Seastar 1000 Chronograph (T120.417.17.421.00)