100-108

(wynik serii)

0

1

Pozornie zmęczona drużyna San Antonio Spurs podejmowała dziś Utah Jazz w pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej. Zmęczenie nie było widoczne, doświadczony zespół "ostróg" miewał mniej czasu na odpoczynek (dla przypomnienia seria półfinałowa w której Spurs grali przeciwko Suns zakończyła się jakieś 40 godzin temu). Pierwsza połowa spotkania była wyłącznie grą Spurs, którzy pierwszą połowę wygrali 54-36. Jazz zaczęli się zbliżać do swoich rywali dopiero w czwartej kwarcie, kiedy to Jazz przegrywając 18 punktami zdołali zdobyć 10 koszy doprowadząjąc do zbliżenia sie na 8 punktów (wynik widniał 95-87). Ale niestety wysiłki Utah spełzły na niczym. Faulowani, taktycznie, w ostatnich sekundach zawodnicy Spurs trafiali rzuty wolne praktycznie bez omyłki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 108-100 dla Spurs. W drużynie zwycięzców najwięcej punktów rzucił Tim Duncan (27 punktów, oraz 10 zbiórek). Dla Jazz najlepiej zagrał Deron Williams zdobywca 34 punktów.
 Mecz ten był 85 zwycięstwem Gregg'a Popovicha w grach posezonowych w karierze. Daje mu to szóste miejsce w tabeli wszechczasów, do piątego miejsca brakuje coachowi "ostróg" jednego zwycięstwa. Piąte miejsce zajmuje obecnie Jerry Sloan trener Jazzmen'ów ciekawe prawda?