Ruchy kadrowe, czyli głównie o Dallas i Cleveland.

 New Orlean Hornets oddali Cedrica Simmonsa do Cleveland Cavaliers w zamian za Davida Wesley'a i pewną sumę pieniędzy. Niestety wyszło na jaw, że jak tylko Cedric Simmons przejdzie badania, David Wesley zostanie zwolniony przez "szerszenie". Powodem tego jest uwolnienie trochę środków "z" salary cap. Może Wesley znajdzie nowy klub prędzej niż wszyscy myślą.

 

 

   Cedric Simmons został wybrany z 15 numerem draftu w 2006 r, a podczas swojego debiutanckiego sezonu zdobywał 2.9 punktu oraz 2.5 zbiórki na mecz (rozegrał 43 spotkania w lidze). W przyszłym sezonie Simmons może nie grać dużej roli w rotacji Cavs, ale zawsze jest to dodatkowa para młodych nóg. Cleveland Cavaliers również pozyskali innego "szerszenia", Devina Browna. To dobrze dla składu Cavaliers, bo Devin Brown ostatni sezon może zaliczyć za najlepszy w jego karierze. Zdobywając 11.6 punktu, 4.3 zbiórki, 2.6 asysty na mecz, Brown może chciał pokazać się i zdobyć bezpieczny kontrakt. Ten sezon zweryfikuje czy to był tylko krótkotrwały progres.

 

 

   Lecz nie tylko Cleveland bawili się ostatnio w transfery, podpisy i takie tam. Dallas Mavericks pozyskali Trentona Hassella z Minnesoty Timberwolves w zamian za Grega Bucknera. Buckner może służyć doświadczeniem, bo gra już osiem sezonów podczas których rozegrał 476 spotkań. Jego średnie z kariery 5.5 punktu na mecz, 2,9 zbiórki i 1.3 asysty na mecz, czyli nic powalającego. Buckner to gracz zadaniowy jak mówi to ekipa z C+ (boże od listopada znowu będzie Zenon Telefon i reszta!!!!), ale żeby mieć pożytek z graczy tego typu trzeba mieć zawodników którzy będą zajmować się resztą a po odejściu Garnetta nie wygląda to zaciekawie. Podejrzewam, że Dallas będą mieli lepszy pożytek z Hassella

 

  Zostańmy na chwilę w Dallas, bo jest jeszcze jedna rzecz. Mario Ellie który zdobył trzy tytuły mistrzowskie został asystentem trenera Mavs. Nie jest to pierwsza próba trenerki Ellie'go, wcześniej był asystentem trenera Spurs w sezonie 2003 – 2004, potem w Golden State Warriors w latach 2004 – 2006. W ostatnim sezonie pracował jako komentator w stacji FOX. Może jego doświadcznie z boiska z czasów gdy zdobywał tytuły z Rockets i Spurs, zaprocentuje wdrapaniem się na szczyt przez drużynę Marka "Fred Aster" Cubana.