Ruchów kadrowych ciąg dalszy…

 Vince Carter zostaje w New Jersey Nets. Carter, jedyny zawodnik Nets który rozegrał w zeszłym sezonie komplet spotkań, podpisał kontrakt na pięć lat. Wartość tej umowy wynosi 80 milionów dolarów (gwarantowane 66 milionów przez cztery lata, piąty rok natomiast, płatny jeśli Carter zdecyduje się zostać).

 

  Darko Milicic oficjalnie zawodnikiem Memphis Grizzlies. Jego umowa z Memphis jest trzyletnia, a Darko ma dostać około 7 milionów dolarów.
 
 

  Morris Peterson zostanie zawodnikiem New Orlean Hornets. Mo-Pete ma podpisać umowę po wakacjach, ale już teraz wiadomo, że owa umowa ma trwać cztery lata. Suma na jaką ma opiewać kontrakt, nie wiadomo. Peterson mógł przejść do "szerszeni" w 2004 roku, kiedy to Hornets zaoferowali mu trzyletnią umowę za 15 milionów dolarów, lecz Toronto zareagowało dosyć szybko, przebijając ofertę Hornets.
 
 

 Mikki Moore zmienia kluby jak rękawiczki. Zeszły sezon był bardzo udany w wykonaniu, grającego 10ty sezon w NBA Moore'a, więc pewnie dlatego Sacramento Kings postanowili podpisać z nim kontrakt. Długość oraz kwota nie jest znana, bo agent Moore'a póki co nic nie komentuje podobnie jak sam zawodnik.
 

  Steve Blake po sezonie spędzonym w Denver Nuggets, wraca do Portland Trail Blazers. Jak to bywa nie wiadomo nic o sprawach finansowych, lecz znana jest długość kontraktu – dwa lata z opcją na trzeci rok.
 

  Utah Jazz wzmacniają swoję zaplecze, pozyskując Jasona Harta. Hart w zeszłym sezonie grał dla Sacramento Kings oraz Los Angeles Clippers. Umowa jest podobno pięcoletnia, reszta szczegółów nie została podana do wiadomości.
 
 

 Joe Smith zostanie nowym zawodnikiem Chicago Bulls. Smith zgodził się na dwuletni kontrakt z "bykami", który będzie wart ok. 5,5 miliona dolarów. Smith mógł zostać w Philadelphi, bo 76ers pewnie więcej mogliby zapłacić, ale Joe chce nie tylko zarabiać kasę ale coś osiągnąć w lidze. Dzięki temu ruchowi, weteran P.J. Brown prawdopodobnie nie wróci do składu "byków".
 
 

 DeShawn Stevenson zgodził się na podpisanie czteroletniej umowy z Washington Wizards. Umowa będzie warta 15 milionów dolarów.  
 
 

 Clifford Robinson został zwolniony z New Jersey Nets. W zeszłym sezonie Robinson zagrał w 50 spotkaniach, zdobywając średnio 4.1 punktu, oraz zbierając 2.4 piłki na mecz. To chyba koniec kariery dla Cliffa, 18 sezonów minęło jak jeden dzień…