Porcja newsów vol.4 (2009)

 Po raz kolejny w Porcji Newsów gości Stephon Marbury. W wtorek popołudniu doszło do porozumienia między Marbury’m ,a Knicks, w sprawie wykupu kontraktu (Starbury zgodził się oddać 2 mln z należnych mu 21 mln $). Marbury już od dawna był zawodnikiem tylko i wyłącznie na papierze (ostatni jego występ datowany jest na 11 stycznia 2008). Teraz ma szanse pokazać swoją wartość (bądź też jej brak). Głośno mówi się o podpisaniu umowy z Boston Celtics. Najwcześniej może do tego dojść już w najbliższy piątek.


 Tuż po wygraniu tegorocznej edycji konkursu wsadów, pojawiły się buty Nate’a Robinsona – te same, w których rzekomo wygrał SDC 2009. Dowodem miała być fotografia, na której Nate trzyma domniemaną parę Nike’ów. Wszystko okazało się wielką mistyfikacją. Owe buty, to nie TE buty. Cena tych butów osiągnęła poziom 20 tysięcy dolarów. 

 Natomiast ta aukcja, jest jak najbardziej prawdziwa. Któż nie chciałby tej zielonej piłki. Cena trochę wysoka – 475 dolarów.


 Charles Barkley został skazany za swoją sławną jazdę po pijaku. Sąd nałożył na Chucka karę pięciu dni pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 2 tysięcy dolarów oraz obowiązkowe uczestnictwo w programie Uświadamiania Alkoholowego. Dodatkowo Barkley będzie zobowiązany do zainstalowania specjalnego urządzenia, tzw. IID (od Ignition Interlock Device). W wielkim skrócie, Chuck będzie musiał dmuchać "w balonik" przed każdym uruchomieniem swojego auta. Jeśli alkomat wykryje alkohol samochód się nie odpali. Proste, ale skuteczne. Karę więzienia Chuck ma rozpocząć pod koniec marca bieżącego roku.


 Jason Williams ma zamiar wrócić do NBA. Williams napisał pismo do władz ligi z prośbą o cofnięcie jego "emerytury". Zgodnie z przepisami gracz, który ogłosił (wypełnił papierkową robotę) swoje odejście z zawodowej koszykówki musi odczekać rok, by znowu grać w lidze. Dlatego też Williams wysłał petycję do wszystkich klubów ligi. Dzięki, w miarę, jednogłośnej decyzji White Chocolate może wrócić do gry jeszcze w tym sezonie.


 Ben Wallace poszedł śladami Allena Iversona i ściął swoje legendarne Afro !


 Koniec już głupich popisów w przerwach spotkań "grzmotów". Oklahoma City Thunder ma już maskotkę. Jest nią Bizon Rumble.
 
 
 Do pierwszego spotkania Rumble’a z publicznością w Oklahomie doszło 17 lutego,w przerwie spotkania z New Orleans Hornets.
 
 
  Oby Bizon nie skończył jak Bango z Bucks, czy też jak Stuff (maskotka Orlando Magic).

 Jak zmierzyć siłę slam dunku ? Studenci z Clemson University zbudowali urządzenie, które w połączeniu z konstrukcją kosza potrafi wskazać siłę wsadu. System również potrafi wyświetlić dane na jumbotronie, czy też innym monitorze znajdującym się w hali. Co do samych odczytów to dla przykładu Ray Sykes (jeden z zawodników Clemson University)w meczu przeciwko East Carolina zapakował piłkę z siłą 30 G. To sześciokrotnie więcej, niż energia generowana przez trzęsienie ziemi. Ciekawe ile G wyszłoby takiemu LeBronowi
 

 
 Teraz trochę o kontuzjach:
 
 – Monta Ellis powracający z poważnej kontuzji, będzie zmuszony pauzować przez najbliższe 2 tygodnie,
 – Manu Ginobili  z urazem kości strzałkowej będzie poza grą przez 2 do 3 tygodni,
 – Danny Granger również opuści 2 – 3 tygodnie. Granger boryka się z kontuzją stopy,
 – Greg Oden narzeka ból w lewym kolanie. Oden opuścił z tego powodu cztery ostatnie spotkania. Lekarze klubowi twierdzą, że posiedzi jeszcze przez dwa, 
 – Na koniec dobra wiadomość dla Washington Wizards. Brendan Haywood oraz Gilbert Arenas wzięli udział w lekkim treningu. Czyżby Agent Zero wróci w tym sezonie ?