Porcja newsów vol.20

 Darius Miles został zwolniony przez Boston Celtics. Miles rozegrał 6 z 8 spotkań preseasonu, spędzając średnio po 10 minut na parkiecie notując 1.8 pkt oraz 1.3 na mecz. To dużo za mało żeby zapewnić sobie miejsce w takiej drużynie jak Celtics. "Miles to zawodnik, który mimo swoich kłopotów zdrowotnych może jeszcze wiele zaoferować.", przyznaje Danny Ainge. Tylko czy ktokolwiek zdobędzie się na podpisanie kontraktu z tymże graczem? To będą bardzo pracowite dni dla Milesa i jego agenta, by znależć nowy klub. W zasadzie obojętnie jaki to klub będzie, ważne żeby podpisano z nim umowę na 20 spotkań. Pierwsze 10 spotkań Miles przesiedzi na ławce w ramach kary, rozegranie następnych 10 pozwoli odebrać od Trail Blazers czek opiewający na 18 milionów dolarów. Jest o co walczyć…


 W domu Państwa Thomasów dzieją się dziwne rzeczy. Cała historia rozpoczęła się od doniesień stacji WCBS, która doniosła, że Isiah Thomas przedawkował środki nasenne. Jednak jak się potem okazało to córka Thomasa została przewieziona do szpitala. Jak oświadczył Joshua Thomas, syn Isiaha, cała ta sprawa z przedawkowaniem to jednak wielka bajka na resorach. "Mój ojciec nie bierze nawet środków przeciwbólowych a co dopiero pigułek na sen", dodaje 20-latek. Jednak coś w tym musi być, New York Times doszukał się wypowiedzi szefa miejscowej Policji, który to twierdzi, że Thomas wział około 10 pigułek Lunesty. Do tego trzeba dodać fakt, iż od dnia tego zamieszania Thomas nie skomentował sprawy ani słowem. Tylko komu tutaj wierzyć ?


 Grają w jednym klubie od roku, z ligi znają się od lat, łączy ich, pośrednio, jedna drużyna w której grali. Shaq oraz Grant Hill planują kupić Orlando Magic. Rozmowy są już prowadzone, Bob Vander Weide jest w stałym kontakcie z zawodnikami. Do zakupu Magic nie może dojść wcześniej niż w 2010 roku, jednak już teraz wiadomo kto będzie miał prawo pierwokupu. Shaq, jak to Shaq, snuje już wizje na przyszłość: "Ja będę menedżerem drużyny, Grant będzie prezydentem klubu."

 

 Allan Houston próbował dwa razy, dwa razy mu się nie udało. New York Knicks, podobnie jak w zeszłym roku, zwolnili Allana Houstona. Nic straconego, bowiem Knicks zaproponowali Houstonowi posadę. Trwają rozmowy nad wysokością pensji oraz dokładnym zakresem obowiązków, jednak już teraz mówi się o stanowisku trenera odpowiedzialnego za trening rzutowy.

 

 Wczoraj w nocy miała miejsce ostatnia kolejka tegorocznego preseasonu. Najlepszą drużyną Konferencji Wschodniej okazali się Orlando Magic (bilans 6 – 1). W Konferencji Zachodniej gorą byli New Orleans Hornets wygrywając komplet spotkań (bilans 7 – 0). Najgorszą ekipą gier przedsezonowych została ekipa Charlotte Bobcats, która "umoczyła" 8 meczy. Przejdźmy do statystyk indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Rashard Lewis 21.9 punktu na mecz, w zbiórkach triumfował Carlos Boozer z średnią 10.2 zbiórki na mecz. Chris Paul zdominował kategorię asyst z 9.3 ast/mecz. Całośc statystyk znajdziecie pod tym adresem. Jeszcze tylko 3 dni….