Porcja newsów vol.17

 Znane są szczegóły nieszczęśliwego wypadku, młodej nadziei Warriors, Monty Ellisa. Otóż okazało się, że Ellis zrobił sobie "kuku" podczas przejażdzki skuterem a nie ścigaczem jak mówiono wcześniej. Wypadek miał miejsce w rodzinnym mieście zawodnika, czyli w Jackson w stanie Mississippi. Ciekawe co stanie się z kontraktem na którym jeszcze nie zdąrzył jeszcze dobrze zaschnąć tusz. Czy Golden State anuluje umowę? Bądź co bądź w kontrakcie opisane są, w bardzo szczegółowy sposób, rzeczy których zawodnik nie powinien robić. Dla przykładu Vladimir Radmanovic dwa sezony temu został ukarany za to, że połamał się jeżdząc na snowboardzie. Pauzował przez dwa miesiące z powodu kontuzji barku, dodatkowo musiał oddać swojemu klubowi pół miliona dolarów ze swojej gaży. Następnym razem gdy Ellis wsiądzie na motorower bądź też skuter, powinnien zapoznać się z filmem instruktażowym.

 

 Baron Davis na diecie. Zawodnik Los Angeles Clippers powiedział, że podczas przerwy międzysezonowej trudno jest się powstrzymać od podjadania różnych rzeczy. "Kiedy mam wakacje nie gotuje sobie sam posiłków. Poprostu ide do knajpy z meksykańskimi przysmakami, lub też zamawiam je przez telefon. Straciłem trochę nad tym kontrolę." Davis ma stosować sławną dietę Jenny Craig. Podobno tą "dietę cud" przeszła Queen Latifa, amerykańska raperka i aktorka.


 Michael Beasley wziął sprawy w swoje ręce i zrobił to co jego agent, Joey Bell, nie potrafił zrobić. Podpisał umowę z firmą obuwniczą. Jednak ku zaskoczeniu jest nią Adidas. Czemu to takie zaskakujące? Podczas wszelkich treningów, gier w Lidze Letniej, Beasley występował głównie w Jordanach bądź innych Nike’ach. I co dziwniejsze Beasley powiedział, tuż po ogłoszeniu tej umowy, że od kiedy ma 13 lat gra w Adidasach. Coś tutaj się nie zgadza. Może młoda gwiazda Heat chce szybko odpracować te 50 "kawałków" ?


  Mark Price otrzymał posadę trenera ds. rzutów w Atlanta Hawks. Lider tabeli wszechczasów w kategorii procentowej skuteczności z rzutów wolnych w sezonie zasadniczym (90.4% w rzutach za jeden punkt) oraz w playoffs (94.4%). Price ostatnio doradzał jak rzucać w Memphis Grizzlies.


 Allan Houston, podobnie jak przed rokiem, stara się wrócić do NBA. Ponownie wraca do New York Knicks. W zeszłym roku Houston został zwolniony po 10-dniowym kontrakcie. W tym roku ma być lepiej. Jak potwierdza Jamal Crawford:"W tym roku Allan sprawia wrażenie bardziej przygotowanego do gry. Widać, że większy czas na przygotowanie zrobił swoje. Z takim rzutem ma spore szanse do nas wrócić." Do peanów na temat Houstona dołącza się Chris Duhon, który stwierdził że była gwiazda Knicks rzuca najlepiej w całym zespole. Obecnie skład drużyny z NY składa się z 17 zawodników. Miejsc na sezonowy skład jest 15. W dodatku Stephon Marbury oraz Jerome James zmuszeni będą do opuszczenia klubu. Może w tym roku się uda…


 Jak w dobrym filmie był motyw, akcja, tajemnice związane z motywem, dawka humoru oraz finał. W ubiegły wtorek Tim Donaghy, bohater tego, "filmu" rozpoczął odsiadywanie zasądzonego w "finale" wyroku 15 miesięcy pozbawienia wolności.


 Allen Iverson boi się o swoją posadę w Denver Nuggets. Gwiazda "samorodków" wchodzi w ostatni rok umowy. W ciągu tego sezonu zarobi prawie 21 mln dolarów, co czyni go obecnie najlepiej zarabiającym zawodnikiem w ekipie z Denver. "Wiem, że może mnie spotkać to samo co Marcusa Camby’ego. Poprostu cięcia w kosztach w drużynie, która nie może wyjść poza pierwszą rundę playoffs pięć lat pod rząd" mówi Iverson. Trener Denver, George Karl spytany o to, czy w sezonie 2009/2010 AI będzie dalej w składzie kwituje, "Nie wiem czy ktokolwiek z nas zostanie". Rada jest jedna pokazać się dobrze w Playoffs 2009.