Porcja newsów vol.10

 Władze ligi NBA opublikowały terminarz sezonu 2008/2009. W pierwszym dniu rozgrywek, 28 października, spotkają się ze sobą Boston Celtics i Cleveland Cavaliers (godzinę przed spotkaniem wręczone zostaną pierścienie mistrzowskie ekipie z Bostonu) oraz Portland Trail Blazers i Los Angeles Lakers (pierwsze spotkanie Grega Odena na parkietach NBA). W drugim dniu zobaczymy Los Angeles Clippers (będą to derby Los Angeles, bowiem przeciwnikiem Clippers będą Lakers) oraz spotkanie San Antonio Spurs – Phoenix Suns. Więcej pod tym adresem. Już nie mogę się doczekać….


 Kolejni zawodnicy uciekają z NBA. Tym razem padło na Carlosa Arroyo oraz Earla Boykinsa. Reprezentant Puerto Rico oraz zawodnik Orlando Magic, podpisał trzyletni kontrakt z Macabbi Tel Aviv (wart około 3 mln dolarów).

 

 Earl Boykins, najniższy aktywny zawodnik na parkietach NBA, podpisał umowę z włoskim Virtusem Bolognia. Umowa gracza Bobcats opiewa na ok. 3,5 miliona dolarów (roczny kontrakt).

 Za kilka lat możemy stać się świadkami poważniejszych transferów w kierunku Starego Kontynentu. LeBron James ostatnio stwierdził, że jeśli któryś z europejskich klubów zaproponowałby mu kontrakt w wysokości ok. 50 milionów dolarów za rok, ten bez chwili wahania podpisałby dokumenty. Musimy poczekać do 2010 roku. (wtedy LeBronowi kończy się kontrakt z Cavs). Może się wtedy okazać, że euro wygra z planami gry w Nowym Yorku, o których mówi się już od jakiegoś czasu (plany przeniesienia Nets na Brooklin są dalej aktualne). Z podobnego założenia wychodzi Jason Kidd (Kidd chce tylko 40 milionów za rok gry). Więc kto wie, za kilka lat przyjdzie nam się emocjonować pojedynkami Jamesa i Kidda w barwach greckiej bądź rosyjskiej drużyny.


 Paul Pierce na "bombie"? Jak twierdzi policja z Vegas, Pierce został zatrzymany przez patrol lokalnej "drogówki". Powodem zatrzymania było wyprzedzanie na ciągłej, bez użycia kierunkowskazów. Podczas kontroli policjanci wyczuli zapach alkoholu, to też poprosili gwiazdę Boston Celtics o parę testów sprawdzających stan trzeźwości. Podobno alkomat pokazał poniżej 0.8 (powyżej już byłyby problemy). Policjanci nie mieli wyboru, puścili Pierce’a wolno. The Truth jednak wrócił do domu taksówką. Inny patrol mógłby być mniej wyrozumiały. Czyżby ten mały rauszyk, to pozostałości po świętowaniu mistrzostwa NBA?

 

 Allan Houston znowu próbuje wrócić do ligi NBA. W zeszłym roku gwiazda Knicks w latach (1996-2006) w zeszłym roku próbowała jeszcze raz rozbłysnąc. Jednak bezskutecznie. W tym roku ma się udać, agent Houston miał ponoć rozmawiać już z władzami kilku klubów. Nie wiadomo z którymi konkretnie, ale pewne jest, że New York Knicks są w tym gronie.


 Jakiś czas temu informowałem, że Minnesota Timberwolves (podobnie jak Toronto Raptors oraz Denver Nuggets odświeżyła swoje logo. T’wolves mają również nowe wzory strojów. I nie tylko oni, bo Sacramento Kings również dali swoje stroje do face liftingu. Nowe strone Wolves wyglądają tak:

 Sacramento Kings będzie grało w takich:

 Pytanie w jakich strojach będą biegać gracze z Oklahoma City. Może w takich ?


 Don Nelson dostanie od Marka Cubana 6.3 miliona dolarów. Jest to wynik wyroku sądowego, kończącego trwają od 2005 roku sprawę nie dotrzymania warunków umowy, między Nelsonem (w tamtym czasie trenerze Dallas Mavericks) oraz właścicielem drużyny, Markiem Cubanem. Don Nelson podpisał przed sezonem 2004/05 trzyletnią umowę z Dallas Mavericks. W umowie tej znajdowała się specjalna klauzula mówiąca o tym, że po trzech latach trenowania Dallas, Nelson miałby służyć jako specjalny konsultat klubu (przez pięć lat). Tak się oczywiście nie stało, po prawie dwóch sezonach Nelson stracił posadę trenera. Cuban nie odpowiadał na maile, telefony, zakazał wpuszczać Nelsona na treningi oraz podróżować z drużyną. Chyba Mark zapomniał o klauzuli w umowie. Teraz za zapominalstwo musi płacic, ale cóż jego stać wiemy o tym nie od dziś.


 Kosztuje jedyne 178 dolarów i 20 centów. Jest przedmiotem funkcjonalnym i bardzo ozdobnym. Zaprojektowana ze  specjalnych materiałow. Oficjalna lampa NBA!!

 Jednak ta urocza lampa znajduje się na drugim miejscu, zaraz za tym mega  gadżetem!!!!