Podpisują, wracają, protestują.

  Chucky Atkins podpisał kontrakt z Denver Nuggets. Atkins w zeszłym sezonie grał w Memphis Grizzlies gdzie zdobywał średnio nieco ponad 13 punktów na mecz. Szczegóły umowy tradycyjnie są nieznane. 

 

  Alonzo Mourning is back. Powiedział, że jest "ready" na "15th" sezon. Wszyscy się cieszymy i życzymy Mourningowi jak najlepiej.
 
 

 Związki zawodowe w NBA, chcą apelacji w sprawie zawieszonych na siedem spotkań: Rona Artesta i Stephena Jacksona. Wszystko rozbija się o kwestie finansowe, bo Artest straci na "pauzie" 470 tysięcy dolarów, Jackson natomiast 420 tysięcy. W porównaniu z poprzednimi karami ligi za "niesportowe" zachowanie w cywilnym życiu, to za dużo tak twierdzą związkowcy. Jackson nawet dał oświadczenie że się zgadza, że przeprasza i takie tam, ale nie przeszkadza to by dalej walczyć o mniejszy wymiar kary. Dla porównania w 2001 roku Ruben Patterson dostał 5 meczy kary, za swoje cywilne występki (sprawa większego kalibru bo próba gwałtu).
 
 
(szef związków Billy Hunter)
 

 Jak wcześniej przypuszczano, Dwyane Wade z Miami Heat, może nie wziąć udziału w obozie przygotowawczym. Mimo to Wade oraz lekarze są optymistami, operowane kolano oraz ramię, "goją się" bardzo szybko więc może jakaś szansa jest żeby Flash wrócił we wrześniu na parkiet.