Ostatni wpis o Finałach (i troche o USA Team)

 Prawie dwa tygodnie temu, zakończył nam się sezon 2007/2008. Bostończycy świętowali swoje zwycięstwo w przeróżny sposób. Wchodziły w grę parady, rozpoczęcie spotkań baseballa, wystąpienia w TV, jak na przykład występ Allena i Garnetta w programie Davida Lettermana. MVP Finałów nie chciał być gorszy i został gościem programu Jimmy’ego Kimmela. Trzeba przyznać, że Paul Pierce ma poczucie humoru.

 Jak wspomniał Pierce, chłopaki pojadą do Las Vegas by jeszcze bardziej poświętować. Zostali na tyle długo, że załapali się na walkę bokserską Manny Pacquiao – David Diaz, o tytuł organizacji WBC w wadze lekkiej.

 Ten po prawej to, Manny Pacquiao aka Pac-Man i to właśnie on zwyciężył w tej walce. W dziewiątej rundzie powalił na deski, byłego właściciela pasa mistrzowskiego wagi lekkiej, Davida Diaza. Zgadnijcie, kto towarzyszył zwycięzcy…

 Więc teraz wiecie, czemu Garnetta, Pierce’a i Allena zabraknie w składzie USA Team na IO. Nawet Perkins i Rondo zrezygnowali z udziału w drużynie, która ma zostać sparing partnerem reprezentacji USA przed Olimpiadą. Niby kontuzje, ale poświętowac nie zaszkodzi. Po dobrym świętowaniu widać jaki był sezon. Patrząc na obrazki po ubiegłorocznym Finale można odnieść wrażenie, że było nudno. Bo było bardzo nudno.

 Pozostańmy na koniec jeszcze przy temacie USA Team. Serwis Beyond the Boxscore, przeprowadził symulację rywalizacji USA Team z, aktualnymi mistrzami NBA, Boston Celtics. BtB przeprowadzili 1000 symulacji, w systemie best-of-seven, wykorzystując dobrodziejstwa systemu WhatIfSports (swoją drogą bardzo ciekawy adres, polecam). Wynik brzmi USA 4 -1 Boston. Pod tym linkiem znajdziecie podsumowanie spotkań oraz boxscore’y.