Odkupienie na wagę złota

118 – 107, takim wynikiem zakończył się finał turnieju mężczyzn. Wygrali oczywiście Amerykanie. Mimo, że jest to pierwsze spotkanie na tej Olimpiadzie, które zakończyło się mniejszą różnicą niż 20 punktów przewagi (na korzyść USA), można uznać, że USA Team odkupił swoje winy. Pierwszy raz od ośmiu lat udało się reprezentacji USA zdobyć złoto w ważnej imprezie, jaką bezdyskusyjnie była Olimpiada w Pekinie.

Spotkanie z Hiszpanią, aktualnym Mistrzem Świata, miało przypominać grupowe starcie, gdzie Hiszpania dostała ostrego łupnia od ekipy USA. Aito Garcia, główny szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii, postarał się by w Finale było lepiej. I było lepiej, często stosowana strefa dawała dobre rezultaty. W końcówce jednak zabrakło, może trochę siły, może trochę skuteczności. Ostatecznie, mimo porażki, Hiszpanie mogą być zadowoleni ze swojego występu. Rudy Fernandez zdobył 22 punkty, Pau Gasol 21.

Dwyane Wade (pierwszy strzelec reprezentacji USA z 16 punktami/mecz, zaraz za nim LeBron James 15,5 pkt/mecz oraz Kobe Bryant 15 pkt/mecz) zdobył w tym spotkaniu 27 punktów, Kobe Bryant zszedł z parkietu z 20 oczkami.

W 2010 Mistrzostwa Świata w Turcji. Amerykanie spłacili już swój dług za nieudane Igrzyska w Atenach, pozostaje odzyskać Mistrzostwo Świata. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak to mówią.

USA zdobyła złoto, Hiszpania srebro, natomiast brąz przypadł ekipie Argentyny (ponad połowa głosujących w sondzie przewidziała taka kolejność – GRATULACJE!!). W meczu o trzecie miejsce, Litwa musiała uznać wyższość ekipy z Ameryki Południowej, przegrywając 75 – 87.

Na koniec przejdźmy do statystyk. W 38 spotkaniach zdobyto 6179 punktów, 1017 asyst oraz zablokowano 200 rzutów. Pau Gasol został królem strzelców, ze średnią 19.6 punktów na mecz (w 8 spotkaniach), drugą pozycję zajął Yao Ming 19 punktów na mecz (w 6 meczach), na trzeciej pozycji uplasował się Luis Scola 18.9 punktu na mecz. Resztę statystyk znajdziecie pod tym adresem, natomiast statystyki ekipy USA pod tym.

Update:

Oby Melo nie musial odszczekać tego co mówi w Turcji, o ile będzie grać…