Od Diopa się zacznie ?

 Kilka dni temu z Dallas do Charlotte powędrował DeSagana Diop. Mavs w zamian otrzymali Matta Carrolla oraz Ryana Hollinsa. Można śmiało powiedzieć, że jest to pierwsza wymiana z serii "tych przed deadlinem" (trade deadline, inaczej mówiąc zamknięcie okna transferowego, kończy się 19 lutego). Został jeszcze miesiąc, ale niech nie zmyla Was ta pozorna cisza. Kilka klubów mocno pracuje nad wymianami. W kręgu podejrzeń transferowego "spisku" główne role m.in. grają:

 Shawn Marion, Jermaine O’Neal plus kto ?

 Pat Riley spytany przez dziennikarzy, czy to prawda, iż klub stara się wyekspediować Shawna Mariona, odpowiedział "Nie lubię spekulacji i wyprzedzania faktów." Według anonimowych źródeł, władze Heat kontaktowały się z trzema klubami w sprawie oddania Matrixa. Najświeższa plotka donosi, iż Heat dogadali się z Raptors. Z Kanady miałby wyjechać Jermaine O’Neal, czapki z norek i kurtki puchowe musieliby kupić Marion oraz Marcus Banks. Ta sama plotka głosi, że zaraz po testach medycznych Marion miałby zostać oddelegowany do Mavs w zamian za Josha Howarda i Jerry’ego Stackhouse’a. Skomplikowane – TAK ! Możliwe? – JAK NAJBARDZIEJ !

 Czy Bobcats jeszcze coś ruszą ?

 Wymiana Diop – Hollins, Carroll, wg. początkowych doniesień, miała wyglądać zupełnie inaczej. Do Dallas mieli powędrować Raymond Felton, Nazr Mohammed oraz Sean May. Charlotte mieli otrzmać Earla Watsona z Oklahoma City Thunder oraz Diopa z Mavs. "Grzmoty" mieliby się zadowolić Jerry Stackhousem oraz pickiem w drafcie. Do tej wymiany nie doszło, bowiem główny konkurent Feltona w składzie Bobcats, DJ Augustin, doznał kontuzji. Jestem mimo wszystko przekonany, iż Felton zmieni klub. Tylko, na jaki ?

 Mniej ważne, acz istotne.

 – Brad Miller w Nowym Jorku ? NYK szukają sposobu na pozbycie się, ze swojego składu, Stephona Marbury’ego. Jednym z rowiązań miałaby być wymiana z Sacramento Kings. Marbury – Miller trade, brzmi jak science – fiction,

 – Inny wielkolud, Samuel Dalembert, ma zamiar opuścić Philly. Dalembert ma kłopoty z wkomponowaniem się w grę drużyny. Czyżby nowy trener jest powodem takiej decyzji (byłego) reprezentanta Kanady ?

 – W Chicago również rozmawiają o wymianach. Najgłośniej mówi się o odejściu Larry’ego Hughesa oraz Drew Goodena. Czyżby Panowie znowu poszli razem do jednego klubu ?

 – Niespełniona nadzieja Memphis Grizzlies, czytaj Mike Conley Jr., prawdopodobnie przeniesie się do Bucks. Kozły za Conleya oferują Ramona Sessionsa oraz Joe Alexandra.