Newsy.

 David Stern ma zawsze cały worek świetnych pomyśłów, tak jest i tym razem. Stern wymyślił, w związku ze sprawą New York Knicks, by w każdym z 30 klubów ligi NBA przeprowadzić zajęcia które wyeliminują w przyszłości podobne "afery". Ma się to nazywać po angielsku Sensitive Training, i ma mieć na celu podkreślenie praw kobiet pracujących w klubach NBA. Program ma objąć ponad 1200 pracowników klubów NBA jak i samej organizacji. A pracowników może być więcej bo jak wcześniej stwierdził Stern, Europa jest żyłą złota dlatego trwają prace na przeniesiem części gier sezonowych do Europy. Narazie sprawa ma kształt projektu, ale kto wie czy za ileś lat Finał NBA nie będzie organizowany w O2 Arena w Londynie.


 Obiecywało paru, tylko jeden dotrzymał słowa. Mowa tutaj o Allanie Houstonie, który zdecydował się grać dla New York Knicks. Zadowolony Allen powiedział, że nie wyobraża sobie grania gdziekolwiek indziej niż w Big Apple. Houston podobno pracował przez półtora roku by wrócić do pełni sił. To samo mówił Penny Hardaway, ale wiemy okazało się inaczej, jest cieniem tego Hardaway'a który grał kiedyś w Orlando Magic. Oby Houston udowodnił, że można wrócić na sam szczyt.


 Center Washington Wizards, Etan Thomas, przejdzie operację serca. 29-letni Thomas ma problemy z aortą dlatego jest konieczna operacja. Lekarze mówią, że rehabilitacja zajmie miesiące ale operacja nie przekreśla szans Thomasa na powrót do koszykówki. Poprostu trzeba czekać i być dobrej myśli.


 Antoine Walker może się okazać za gruby, by grać dla Pata Riley'a. Kłopoty z wagą Walkera, były zawsze "kością" niezgody na linii Walker – Riley ale teraz jest ciut poważniej. Riley powiedział, że jeśli dalej Walker będzie miał kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej wagi, to Riley nie będzie się wahał by pozbyć się go ze składu Heat. Walker już parokrotnie był zawieszany przez Riley'a z tego powodu. Ale co może zrobić biedny Antoine, skoro żyje w strachu że znowu ktoś go napadnie. Wiadomo na kłopoty najlepsze są słodycze.