Newsy, newsiki.

 Drugi raz z rzędu zaczynam newsy, od informacji na temat Charlesa Oakleya. Gazeta Chicago Sun-Times podała, że Oakley będzie miał swój program w TV. Ale żadne tam reality show, czy inne takie, poprostu program kulinarny. Charles przyznał, że ma zamiar zdradzić widzom swoje sekretne przepisy na, skrzydełka z kurczaka, cheeseburgery i inne tradycyjne dania rodem z USA.


  Gary Payton może stać się zawodnikiem Boston Celtics. The Glove podobno obejrzał spotkanie Boston Celtics – Detroit Pistons (pierwsza porażka Celtics we własnej hali, w tym sezonie), i stwierdził, że zadzwoni do swoje agenta.

Hey, I’m reminding you that the Celtics are a team I feel like I can help

 Ekipie z Bostonu przydałby się zawodnik na pozycji 1, bo jeśli Rajon Rondo dozna kontuzji, to kto będzie grał na "jedynce". Gary Payton grał w barwach "zielonych" w sezonie 2004 – 2005, gdzie 77 spotkań, notując średnio 11.3 punktu na mecz, oraz 6.1 asysty na mecz. Teraz wszystko zależy od Danny’ego Ainge’a, czy zatrudni Paytona czy nie.


  Tony Parker będzie walczył w sądzie. Wszystko przez plotki, mówiące o tym, że Tony P. jest niewiernym małżonkiem, i że miesiąc po ślubie zaczął spotykać się z kochanką. Parker pozwał do sądu stronę internetową, która dała początek takim właśnie plotkom. Jako zadośćuczynienie, Tony rząda 20 milionów dolarów.


 Dikembe Mutombo chce, żeby po zakończeniu jego kariery (prawdopodobnie po tym sezonie) zastrzeżono jego numer. Ale nie numer, z jakim grał w Houston Rockets, tylko ten z którym grał dla Denver Nuggets (a dokładniej rzecz biorąc, chodzi o koszulkę bo Mutombo nie zmieniał nigdy numeru). Jak mówi Dikembe, należy mu się szacunek za to co zrobił dla ekipy "samorodków". Chociaż patrząc na statystyki, Nuggets aż tak wiele mu nie zawdzięczają.


  Troy Hudson, od tego sezonu gracz Golden State Warriors, prawdopodobnie będzie zmuszony zakończyć karierę. Powodem jest kontuzja biodra, z którą Hudson boryka się od jakiegoś czasu. T-Hud przechodzi teraz badania, chodzi na przeróżne konsultacje, wszystko po to, by dowiedzieć się czy są jakieś szanse na powrót. Lekarze są zgodni co do jednego, że konieczna jest operacja, jednak gdy do niej dojdzie Hudson musiałby pauzować przez około 1,5 roku, bez gwarancji na kontynuuwanie występów na zawodowych parkietach.


 A na koniec, dwie ciekawostki. Pierwsza to piosenka, a właściwie Hymn New York Knicks. Druga ciekawostka, to ozdobny, dunkujący Święty Mikołaj za jedyne 6,200 dolarów USA.