NBA powołuje eksperta czyli news flash.

 Władze NBA zdecydowały się na sprawdzenie czy reszta sędziów nie jest tak "przegnita" jak bohater ostatnich dni czyli Tim Donaghy. Tym kontrolerem i zarazem ekspertem, jak twierdzi Stern, ma być Lawrence B. Pedowitz. Pedowitz ma sprawdzić sposób rekrutacji i pracy sędziów, oraz ogólnie panujące w tym zawodzie "obyczaje". Wszystko to po to, że więcej żadnych przypadków Donaghy'ego nie było. Stern musi łapać się każdego sposobu żeby zażegnać kryzys w NBA.

 

 Zawodnik Minnesoty Timberwolves Mark Madsen doznał kontuzji ramienia, ale nie na treningu nic z tych rzeczy. Poprostu Mad Dog, żeglując na swojej łodzi, miał wypadek (musiał wyskoczyć ze swojej łodzi, wskakując do wody uszkodził ramię) w wyniku którego najwcześniej zobaczymy go na boisku w październiku tego roku.
 

 Liga NBA opublikowała "rozkład jazdy" tegorocznego pre-season, w ramach którego odbędzie się 119 spotkań, w tym 21 rozgrywanych poza granicami USA. Wszystko zacznie się 6-stego października, kiedy to Boston Celtics zagrają przeciwko Toronto Raptors we Włoszech (w ramach NBA Europe Live Tour). NBA zawędruje rownież do Chin (w Chinach Orlando Magic i Cleveland Cavaliers rozegrają dwa spotkania 17-stego i 20-stego października, zagrają również z reprezentacją Chin). Pierwszy mecz w USA odbędzie się 8-mego września, New York Knicks zagrają przeciwko Philadelphia 76ers. Pełny terminaż gier przedsezonowych tutaj .
 
 

  Latrell Sprewell stracił swój jacht, wart 1,5 miliona dolarów. Sprewell musiał rozstać się ze swoją ukochaną łajbą, bo zalegał z płatnościami w swojej firmie (przeszło 10 tysięcu dolarów w rachunkach). Teraz komornik zaopiekuje się łajbą, sprzedając ją prawdopodobnie za 1.3 miliona dolarów. Nie ma wyjścia, za nieopłacone rachunki musi być kara. Gdyby tylko zechciał, 3 lata temu mógł mieć w ręku umowę na 21 milionów dolarów (łatwo sobie policzyć ile to takich jachtów). Wtedy odpowiedział, że ma rodzine na utrzymaniu. Ciekawe co powiedziałby dziś na taki kontrakt.