Kastracja „Szerszeni”

 Hornets przegrawszy dwa pierwsze spotkania w Denver chcieli pokazać, że jeszcze mogą zmienić losy tej rywalizacji. Dwie wygrane na własnym terenie zdecydowanie pomogłyby w realizacji tego planu. Pierwszy mecz Hornets wygrali dwoma punktami (95 – 93).

  Jeśli Coach Scott wiedziałby o tym, co stanie się w meczu numer cztery na pewno coś by z tym zrobił. 

 63 – 121. 58 punktów różnicy ! Tylko 24 punkty w pierwszej połowie w wykonaniu Hornets. Te 58 "oczek" to drugi taki rezultat w historii ligi NBA. Po raz ostatni taki "koszykarski holokaust" wydarzył się w 1956 roku, kiedy to Lakers zmasakrowali Hawks 133 – 75.

 Nie udało mi się znaleźć materiału z szatni Hornets po tym spotkaniu. Nawet, jeśli ktoś to nagrywał to treści przedstawione w tym materiale mogłyby się nie nadawać do szerszej publikacji. Nie ma się, co dziwić to, co się stało zasługuje na solidną "wiąchę" przekleństw. Tylko trzech zawodników "Szerszeni" zanotowało powyżej 10 punktów (Stojakovic, West i Posey). Po stronie przyjezdnych było sześciu takich zawodników. 31,5 % w rzutach z gry (w tym 13,3 % za trzy punkty, 2 celne na 15 podejść). To najgorszy rezultat tegorocznych Playoff. Seria przenosi się do Denver. Wszystko na to wskazuje, że będzie to wyjazd zakończony przez K.O. Obecny stan serii to 3 – 1 dla Denver Nuggets.Dla Denver jest to szansa na wyjście z pierwszej rundy PO. Ostatni awans do Półfinałów Konferencji miał miejsce w 1994 roku. To właśnie wtedy Denver, z Dikembe Mutombo w składzie, pokonali Seattle SuperSonics

 Pozostałe wyniki:

  – Atlanta Hawks też grzebią w historii. Wygrana w meczu numer cztery, przeciwko Miami Heat 81 – 71, była pierwszym zwycięstwem przed "obcą" publicznością w PO od 1997 roku. "Jastrzębie" przegrały 12 wyjazdowych spotkań w PO,

 – Los Angeles Lakers zakończyli pierwszą rundę Playoffs. W piątym spotkaniu serii odnieśli czwarte, premiowane awansem, zwycięstwo nad Utah Jazz. Lakers w Półfinale Konferencji Zachodniej spotkają się ze zwycięzcą konfrontacji Houston – Portland (obecny stan 3 – 1 dla Houston).

 PS.

 Przed spotkaniem numer cztery Hornets – Nuggets ekipa z Nowego Orleanu wypuściła taką "reklamówkę". Akcja się chyba nie udała….