Jednak Niemcy…

Reprezentacja Niemiec wyszła z opresji, i mimo dotkliwej porażki ze Słowenią zdołali powalczyć z Włochami, i to w dodatku bardzo udanie bo pokonali Włochów 67 – 58. Nie obyło się bez nerwów bo w trzeciej kwarcie wynik był remisowy (33 – 33) a Dirk Nowitzki całkowicie nie mógł się wstrzelić. Na szczęście dla Niemców oczywiście, Johannes Herber pokazał się ze wsparciem trafiając 10 z 13 punktów zdobytych przez Niemcy w trzeciej kwarcie. Dzięki temu Niemcy mogły wyjść na czwarte dziesięć minut z prowadzeniem 46 – 37, nie oddając prowadzenia aż do końca spotkania. Dla Niemiec najwięcej punktów zdobyli wcześniej wspomniani Dirk Nowitzki oraz Johannes Herber po 15, natomiast dla Włochów najwięcej zdobył Marco Bellinelli 25 punktów. Tak więc Dirk Nowitzki i spółka w ćwierćfinale imprezy a nie zapowiadało się na to. W półfinale imprezy do wcześniej wyłonionej czwórki dołaczyli więc Słowenia, Litwa, Niemcy, Francja sęk w tym w jakiej kolejności bo to doprowadzi do wyłonienia par ćwierćfinałowych. Oprócz spotkania jeszcze dziś Słowenia – Litwa, oraz Francja – Turcja