Jak skutecznie nie obejrzeć spotkania ?

Otwierając moją skrzynkę pocztową, jako pierwsza uderzyła mnie wiadomość „Hirek Wrona zatrzymany przez Policję„. Nadawca – Hirek. Pomyślałem strasznie dziwne, zatrzymali go, a mimo wszystko mail został wysłany. Czyżby nasze areszty oraz przepełnione więzienia mają dostęp do internetu dla osób skazanych ? Sprawa wyklarowała się, kiedy przeczytałem treść tego maila.

Hirek wracając z „granej” przez siebie imprezy został zatrzymany przez zmotoryzowany oddział Policji. Oczywiście rutynowa kontrola. Niestety w oko policjanta wpadły dziwne skrzynki, które Hirek wiózł ze sobą. Rutynowa kontrola błyskawicznie zmieniła się w dochodzenie „skąd on to wszystko ma„. Niestety w skrzynkach zamiast poćwiartowanych ciał, broni oraz narkotyków, znajdował się sprzęt DJ-ski oraz płyty. Ale, co to dla Naszych dzielnych Stróżów Prawa. Nie trzeba szukać długo, żeby się do czegoś przyczepić. No i przyczepili się. A dokładniej mieli wątpliwości, odnośnie pochodzenia tegoż sprzętu (płyt również). Pojawiły się pytania „Skąd Pan to ma ?” oraz „Posiada Pan na to jakiś dokument ?„. Pojawiła się również mała nić intrygi, bowiem policjant zasugerował, że to wszystko mogło w magiczny sposób zniknąć z Domu Kultury. Głupota tych pytań sięgnęła zenitu, kiedy to podobne pytania padały w sprawie takiej ilości kompaktów. Przecież płyty zakupione w Nowym Jorku, Bukareszcie albo Lagos mogą być i tak kradzione i trzeba na nie posiadać odpowiedni paragon świadczący o dokonaniu zakupu. Wszystko na nic. Władze nie mogły się doszukać nielegalności w posiadaniu tych, o to przedmiotów.

 

Dodatkowo Hirek usłyszał, jak to bardzo źle, że ludzie posiadają tyle „dóbr„, a Policja musi jeździć samochodami marki KIA. Został również pouczony, żeby przestał „gwiazdorzyć„. Na koniec dokumenty zostały podrzucone (tak dokładnie, podrzucone, a nie podane do ręki, jak to być powinno wg. przepisów) kierowcy. Radiowóz ze Starsky’im i Hutchem oddalił się w nieznanym kierunku. Koniec interwencji……

Dzięki tej przenikliwej i w pełni uzasadnionej kontroli Hirek nie zdążył na rozpoczęcie spotkania Turcja – Polska. Policja powinna zajmować się, czymś poważniejszym niż szukaniem „dziury w całym”. Nawet, jeśli ma się jakieś, mniej lub bardziej uzasadnione, podejrzenia to można przeprowadzić całą interwencję w inny sposób, nie musi być on miły ale profesjonalny. Bo taka Policja powinna być – profesjonalna i rzeczowa. A mówienie o „dobrach” i pokazywanie swojej frustracji, że się „nic nie znalazło” poprzez ostentacyjne rzucanie dokumentów, to lekka przesada nieprawdaż ?

Dlatego od dziś wszyscy legalnie możecie mówić HWDP. Jeśli, ktoś z Was spyta, co oznacza ten skrót mówcie śmiało – HIRKA WRONĘ DORWAŁA POLICJA !!!

PS.

Nie myślcie sobie, że piszę to na zlecenie H.Wrony. Poprostu nie lubię kiedy blokuje się w taki sposób prawa kibica !!!! 🙂 Bo jakby Polska grała u siebie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, to do niczego, by nie doszło (prawdopodobnie)