Hiszpania i USA w Finale

W niedzielnym finale turnieju Olimpijskiego zobaczymy drużyny Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych. Hiszpanie pokonali w półfinale reprezentację Litwy, 91 – 86. O zwycięstwie aktualnych Mistrzów Świata zadecydowała czwarta kwarta, która rozpoczęła się od wyniku 66 – 62 dla Litwy. Po dwóch minutach był remis, po 71, natomiast 40 sekund później Hiszpania wyszła na dwupunktowe prowadzenie, za sprawą rzutu Rudy’ego Fernandeza (73 – 71). Tego prowadzenia nieoddali już do końca spotkania. Pau Gasol zdobył w tym spotkaniu 19 punktów, Fernandez 18. Dla pokonanych po 19 punktów zdobyli Simas Jasaitis oraz Sarunas Jasikevicius.

W drugim półfinale Argentyna spotkała się z USA. Był to kolejny mecz, mający odkupić poprzednie grzeszki USA Team. Trzeba przyznać, że się udało bo Amerykanie wygrali 101 – 81. Były małe potknięcia, jak na przykład druga kwarta spotkania wygrana nieoczekiwanie przez Argentynę, 29 – 19 (49 – 40 dla USA). Jednak w rezultacie były to argentyńskie konwulsje, prowadzące do zgonu marzeń o obronie złotego medalu sprzed czterech lat. Brak Manu Ginobillego, pierwszego strzelca Argentyny, był bardzo odczuwalny. Manu Gino był zmuszony do opuszczenia parkietu w pierwszej kwarcie spotkania, bowiem odnowiła się kontuzja kostki zawodnika Spurs. Jego 20 (20,3 punktu na mecz) punktów na mecz mogło zmienić całkowicie losy spotkania. Stało się inaczej.

Najwięcej punktów dla USA zdobył Carmelo Anthony (21). Siedem punktów więcej zanotował Luis Scola (28 punktów).

Także za dwa dni koniec emocji. W spotkaniu o pierwsze miejsce zagra Hiszpania z USA, o trzecie miejsce zagrają Argentyna i Litwa. Czy Pau Gasol i spółka wynieśli jakieś wnioski z łomotu w grupie B? Może będą starali się wykorzystać obronę strefową jako swój atut przeciwko USA Team? Podopieczni Coacha K mieli spore kłopoty z dobrze stawianą strefą przez Argentyńczyków. Jest tylko jeden problem, trzeba to robić przez całe 40 minut spotkania… Zobaczymy co z tego będzie, już w niedzielę.

* Pewnie zauważyliście po prawej stronie Świata Koszykówki pojawił się bloczek z reklamami. Zachęcam do klikania, zebrane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone w 100% na nagrody, jakie będzie można wygrać w nadchodzących konkursach.