Euro kusi dalej, ale nie wszystkich

Wiemy już, że Josh Childress rozważa możliwość grania w Europie. Następnym w kolejce może być Carl Landry z Houston Rockets. Jak twierdzi jego agent, Carl rozważa wszystkie dostępnej opcje, te z NBA i spoza ligi. Podobno kilka europejskich klubów wyraziło zainteresowanie graczem rakiet, jednak wszystko jest trzymane w ścisłej tajemnicy. Landry w zeszłym sezonie zdobywał średnio 8.1 punktów oraz 4.9 zbiórki na mecz. W Playoffs5.7 punktu oraz 4.7 zbiórki na mecz. Całkiem nieźle jak na debiutanta, wybranego z 31-szym numerem w drugiej rundzie Draftu 2007.

 

Teraz problem w tym, którą zębową wróżkę wybierze Landry. Tą płacącą w eurocentach, czy tą drugą, bardziej rodzimą zawodnikowi Rockets.

Gorączka Euro jednak, nie opanowała wszystkich. Los Angeles Clippers oddali Brevina Knighta do Utah Jazz. W zamian z Salt Lake City przywędrował Jason Hart.

Golden State Warriors również nie marnują czasu. Ostatnio pozyskali Ronny’ego Turiafa, potem otrzymali Marcusa Williamsa z Nets (oddając w zamian wybór w drafcie). Teraz „wojownikom” udało się zatrzymać Kelennę Azubuike, o którego starali się Clippers. Zatrzymując Azubuike, Warriors zerwali rozmowy z Maurice’m Evansem z Orlando Magic.

Chris Andersen podpisał roczną umowę z Denver Nuggets. Jak podają władze Nuggets, Birdman za rok gry ma otrzymać minimum, to znaczy 998 tysięcy dolarów. Andersen został w 2006 roku, zawieszony na dwa lata za łamanie przepisów anty-narkotykowych. W marcu 2008 dołączył do New Orealns Hornets, w barwach których grał przed zawieszeniem.

* Maciej Lampe będzie mieć nowego kolegę w drużynie. Oprócz Carlosa Delfino skład Khimki Moskwa wzmocni Jose Garbajosa. Garbajosa podpisał dwuletnią umowę z moskiewskim klubem.