Dziki Zachód #6

Porobiło się! Po poniedziałkowej kolejce spotkań Thunder, Spurs i Pelicans zapewnili sobie awans do play-offs. W „grupie pościgowej” pozostali Nuggets i Timberwolves. W ostatnim dniu sezonu wyjaśni się, kto wejdzie z ósmej pozycji do PO 2018!

Dziki Zachód #1 | Dziki Zachód #2 | Dziki Zachód #3 | Dziki Zachód #4 | Dziki Zachód #5

——————————————————————————————————

9. Denver Nuggets (46-35) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 1

Mecze vs “grupa pościgowa”: 1

Mecze na wyjeździe: 1

B2B: brak

Szóste kolejne zwycięstwo z Portland Trail Blazers przybliżyło „Samorodki” do upragnionych play-offs. Dzięki tej wygranej są w stanie przebić tie-breaker z Minnesotą, dzięki lepszemu bilansowi w swojej dywizji. Jeśli Denver wygrają wyjazdowe spotkanie w Minneapolis, to w serii sezonowej będzie remis. To oznacza, że w ruch wchodzą w kolejne warunki rozstrzygnięcia tego swoistego remisu. Warunkiem numer dwa jest zwycięstwo w dywizji, co nie dotyczy żadnej z tych ekip. Trzecim warunkiem jest lepszy wynik w spotkaniach w swojej dywizji. Denver ma taki sam bilans co Minny – 9 – 6.

8.Minnesota Timberwolves (46-35) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 0

Mecze vs “grupa pościgowa”: 1

Mecze na wyjeździe: 0

B2B: brak

Timberwolves nie interesuje nic innego jak zwycięstwo. Ten dzień będzie sumą wszystkich strachów drużyn w kontekście niewykorzystanych szans. Bo przecież to, co się dzieje w Minnesocie i Denver jest efektem niewygrania jednego bądź dwóch spotkań w sezonie. Żeby myśleć o play-offs trzeba wygrać. Podstawowym atutem będzie przewaga własnego parkietu, który powinien być najgorętszym miejscem w tej części USA.

Slam Magazine