Dziki Zachód #5

Po sobocie prawdy pozostała piątka drużyn walczących o cztery miejsca premiowane awansem do play-offs. Jazz zapewnili sobie awans i mają jeszcze spore szanse na wskoczenie do TOP3 na Zachodzie. Natomiast Los Angeles Clippers odpadli z wyścigu o gry przed sezonowe. Co przyniesie nam „poniedziałek prawdy”?

Dziki Zachód #1 | Dziki Zachód #2 | Dziki Zachód #3 | Dziki Zachód #4

——————————————————————————————————

9. Denver Nuggets (45-35) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 2

Mecze vs “grupa pościgowa”: 2

Mecze na wyjeździe: 1

B2B: brak

Nuggets wygrali pięć kolejnych spotkań i podczas „poniedziałku prawdy” będą musieli powalczyć przedłużenie tej serii. Ich dzisiejszym przeciwnikiem będą Portland Trail Blazers, którzy mają również „małpkę na ramieniu”, czyli pędzących przed siebie Utah Jazz. Walka o TOP3 konferencji zachodniej może trafić rykoszetem starania „Samorodków”. Nuggets mogą odpaść z PO, jeśli przegrają dziś z Blazers i Pelicans, Spurs, Thunder i Timberwolves wygrają swoje spotkania.

8.Minnesota Timberwolves (45-35) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 0

Mecze vs “grupa pościgowa”: 1

Mecze na wyjeździe: 0

B2B: brak

Timberwolves dziś będą śledzić dwa spotkania. Oczywiście Denver Nuggets – Portland Trail Blazers oraz San Antonio Spurs – Sacramento Kings. Jeśli Wolves wygrają dzisiejszej nocy z Grizzlies, Nuggets polegną z Blazers, a Spurs przejadą się po Kings to mogą być pewni awansu. Jeśli stanie się inaczej zakończenie sezonu zapowiada się arcyciekawie!

7.Oklahoma City Thunder (46-34) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 1

Mecze vs “grupa pościgowa”: 0

Mecze na wyjeździe: 1

B2B: brak

Thunder mogą dziś przypieczętować swój trzeci kolejny awans do najlepszej ósemki. Muszą stać się dwie rzeczy. Thunder muszą pokonać walczących o zwycięstwo w swojej dywizji Miami Heat lub liczyć na porażki Denver i Minnesoty. Jeśli nie „środa sądu ostatecznego” i spotkanie z Grizzlies pokaże, co stanie się z Thunder po tym sezonie regularnym.

6.San Antonio Spurs (46-34) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 1

Mecze vs “grupa pościgowa”: 0

Mecze na wyjeździe: 1

B2B: brak

Spurs podobnie jak Thunder będą spoglądać na wyniki Denver i Minnesoty. W razie ewentualnej porażki z Kings, Spurs zapewnią sobie awans do PO 2018, jeśli ktoś z tej dwójki przegra swoje spotkanie. „Ostrogi” w tym sezonie wygrały trzy spotkania z Kings i wydaje się, że to jedno z bardziej oczywistych spotkań „poniedziałku prawdy” w grupie pościgowej.

5. New Orleans Pelicans (46–34) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 1

Mecze vs “grupa pościgowa”: 1

Mecze na wyjeździe: 1

B2B: brak

Pelicans grają dziś z Los Angeles Clippers, którzy mogą namieszać. Przede wszystkim Clips zrobią wszystko by przeszkodzić komukolwiek w awansie do play-offs. Z czystej przekory, że im się ta misja nie powiodła. Pelicans są w serii zwycięstw i jeśli w LA zaliczą potknięcie to ostatni mecz sezonu o wszystko. Ostatnim przeciwnikiem Pelicans w tym sezonie będą San Antonio Spurs. Jeśli Pels wygrają spotkanie z LAC awans mają w kieszeni, jeśli przegrają, to muszą liczyć (podobnie jak OKC) na porażki Denver i Minnesoty.

Chris Humphreys – USA TODAY Sports