Dziki Zachód #3

Kibice kilku ekip walczących o PO mają w głowie „pralkę”. Wystarczyło kilka dni by kibice Thunder, martwili się o pozycję swojej ekipy przed PO. Jednak to, co muszą czuć kibice Pelicans może być nie do opisania. To samo Nuggets, z tą różnicą, że na drugim „biegunie” emocji. Z Dzikiego Zachodu odpadają Blazers, którzy zagwarantowali sobie udział w PO.

——————————————————————————————————

10. Los Angeles Clippers (41-36) (-1)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 3

Mecze vs “grupa pościgowa”: 4

Mecze na wyjeździe: 1

B2B: brak

„Reality check” dał mocno w tyłek LA. Clippers polegli w Portland. Dwa dni później mieli szansę na odkupienie win, jednak Victor Oladipo zrobił z nich mielonkę. Z serią dwóch porażek Clippers udadzą się na tournée po „grupie pościgowej”. Wtorek – Spurs, czwartek – Jazz, sobota – Nuggets. Czy w tym tygodniu w tabeli pojawi się przy nazwie Los Angeles Clippers znaczek e? Jedyną nadzieją na utrzymanie swoich szans o miejsce w „ósemce” jest niedyspozycja Pelicans.

9. Denver Nuggets (42-35) (+1)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 4

Mecze vs “grupa pościgowa”: 3

Mecze na wyjeździe: 2

B2B: brak

W przeciwieństwie do rywali z Los Angeles, Nuggets przetrwali swój „mecz sądu”. Wygrana po dogrywce w Oklahomie (Paul Milsap is alive!) nie tylko zapewniła podtrzymanie nadziei o wejściu do PO 2018, lecz również dała cenną wygraną w serii w RS. Thunder wygrali tylko jedno z czterech spotkań przeciwko Nuggets. 48h potem Nuggets rozegrali praktycznie identyczne spotkanie z Milwaukee Bucks, wygrywając również po dogrywce. Oby starczyło im sił na kolejne pięć spotkań, bo w przyszłym tygodniu Pacers, Timberwolves i Clippers (na wyjeździe).

8. New Orleans Pelicans (43–34) (-2)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 2

Mecze vs “grupa pościgowa”: 2

Mecze na wyjeździe: 3

B2B: 1 (6/7.04)

Anthony Davies is not enough. Pelicans wpadli w sidła serii porażek i z szóstego miejsca „zlecieli” na ostatnie miejsce premiowane awansem do gier posezonowych na Zachodzie. Jedynym plusem z poprzednich dwóch spotkań jest, że Pels dalej walczą. Porażka w Cleveland -5, „wtopa” u siebie z Thunder również -5. Na szczęście przed Nowym Orleanem dwa mecze z potencjalnie słabszymi przeciwnikami. Grizzlies i Suns są jedyną szansą na ewentualnym nabiciu sobie zwycięstw. W ostatnich trzech spotkaniach tego sezonu w terminarzu Pelicans są: wyjazdy do Warriors i Clippers (licząc z piątkowym spotkanie w Phoenix, to najdłuższa wyjazdowa seria „Pelikanów” od przełomu lutego i marca).

7.Minnesota Timberwolves (44-34) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 0

Mecze vs “grupa pościgowa”: 2

Mecze na wyjeździe: 2

B2B: 1 (5/6.03)

Wyjazdowe B2B Nuggets/Lakers będzie kluczowe dla dalszych losów „Wilków”. Timberwolves wręcz muszą wygrać spotkanie z Denver. Nie tylko, żeby przetrwać opór rozpędzonych Harris-less Nuggets, ale również, żeby zbliżyć się do nich w serii sezonowej. Minnesota przegrała już dwa razy z Denver i kolejne dwa spotkania powinny zakończyć się zwycięstwem. W „szuwarach ósemki” olbrzymie znaczenie będą miały tie-breakery.

6. Utah Jazz (44-33) (+2)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 2

Mecze vs “grupa pościgowa”: 1

Mecze na wyjeździe: 2

B2B: 1 (10/11.04)

O Jazz możemy też przestać pisać jak o drużynie walczącej o play-off, bo powoli zaczyna to ich obrażać. 3 zwycięstwa w 4 meczach plus przyszły tydzień Lakers – Clippers – Lakers równa się Jazz oficjalnie w PO drugi raz z rzędu. Taką serię Jazz zaliczyli po raz ostatni 8 lat temu! A kto wie, może trzecia defensywa (100.1 opp ppg) ligi wskoczy do TOP4 na zachodzie?

5.Oklahoma City Thunder (45-33) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 3

Mecze vs “grupa pościgowa”: 0

Mecze na wyjeździe: 2

B2B: brak

Wygrana z rannymi „Pelikanami” ugasiła pożar, który wybuchł meczu vs Spurs. To zwycięstwo pozwolił też utrzymać się w najlepszej piątce konferencji zachodniej. Jednak na jak długo? W menu Thunder są dwa spotkania z Warriors i Rockets. To nie będą zwyczajne mecze. Ta dwójka będzie chciała pograć na zszarganych nerwach OKC. Tak czy inaczej OKC nie grają już z żadnym zespołem grupy pościgowej i ich jedynym celem jest wyjść na plus w ostatnich czterech spotkaniach sezonu.

4.San Antonio Spurs (45-32) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 2

Mecze vs “grupa pościgowa”: 2

Mecze na wyjeździe: 3

B2B: 1 (3/4.04)

Thunder – Check. Rockets – Check! Spurs podobnie jak Portland powinni wypaść z Dzikiego Zachodu. Jednak po ich wyjazdowym back-2-back do Miasta Aniołów może być już po jabłkach. Gregg Popovich może jeszcze powalczyć o przejęcie pozycji Portland. Stosunkowo łatwy terminarz i szansa na wygranie serii w sezonie regularnym przeciwko Portland (1-1, trzeci mecz 07.04) są dobrym prognostykiem. Pytanie brzmi, jak bardzo Popovich będzie chciał forsować LaMarcusa Aldridge’a w walce o TOP3 na Zachodzie.

3.Portland Trail Blazers (48-29) (-)

Mecze vs drużyny z najlepszej szesnastki: 3

Mecze vs “grupa pościgowa”: 3

Mecze na wyjeździe: 4

B2B: brak

To ostatni raz, kiedy witamy w tej serii Portland Trail Blazers. Przed nimi co prawda Texas Road Tour to znaczy, Dallas, Houston i Spurs na wyjeździe, a później mała wycieczka do Kolorado, ale i tak nie ma tutaj żadnej dyskusji. Portland Trail Blazers są po raz czwarty z rzędu w play-offs i po raz pierwszy bez LMA mają szansę 50 lub więcej zwycięstw w RS.

Dziki Zachód #1 |Dziki Zachód #2 |

Oregon Sport News