Detroit w drugiej rundzie Playoffs

 Detroit Pistons wygrywając mecz numer sześć, 100 – 77, awansowali do drugiej rundy Playoffs. Trochę wymęczone to zwycięstwo, bo kto spodziewał się, że 76ers "urwą" Pistons mecz otwarcia, by potem zremisowac stan rywalizacji na 2 – 2.

  Tłokom odpoczynek bardzo się przyda, ponieważ w drugiej rundzie czekają na nich Orlando Magic, którzy już kilka dni czekają na wyłonienie rywala. Jest szansa, że dzisiejszej nocy poznany resztę ekip, które awansują do Półfinałów Konferencji. Washington Wizards zagrają z Cleveland Cavaliers, Boston Celtics spotkają się z Atalnta Hawks, natomiast Utah Jazz walczyć będą z Houston Rockets. Poniżej mała ciekawostka, Andrei Kirilenko razem z małżonką w teledysku…

 *
 Kevin Durant (Seattle SuperSonics) otrzymał tytuł Najlepszego Debiutanta Roku. Durant, wybrany z drugim numerem draftu 2008, zdobywał średnio 20.3 punktu na mecz. To, o prawie, 8 punktów więcej niż następny pierwszoroczniak w tej klasyfikacji. Oprócz tego, Durant, zbierał średnio 4.4 piłki na mecz, notując przy tym 2.4 asysty.