Debiut Odena.

Wystartowała Liga Letnia w Las Vegas, i to właśnie w ramach tych rozgrywek nastąpił debiut pierwszego wyboru tegorocznego draftu czyli Grega Odena. Zespół Odena, Portland Trail Blazers, podejmował Boston Celtics. Oden w swoim pierwszym, można powiedzieć, meczu NBA zdobył sześć punktów, zebrał dwie piłki, oraz zablokował dwa rzuty przeciwników. Miał też spore kłopoty z faulami, bo zebrał już trzy faule w pierwszej kwarcie. Na szczęście w lidze letniej dopuszcza się 10 fauli i dopiero wyrzucenie z boiska. Oden uzbierał komplet przez prawie cały mecz, i na około trzy minuty przed końcem spotkania musiał opuścic parkiet. Portland przegrali ten mecz 66 – 74. Najlepszym zawodnikiem w Portland był LaMarcus Aldridge który zanotował 26 punktów i 11 zbiórek. Dla wygranych najwięcej rzucił Leon Powe, zdobywca 19 punktów

W innym spotkaniu tej samej ligi, Memphis Grizzlies grali przeciwko reprezentacji Chin. Memphis wygrali 86 – 77. Mecz ten można określić mianem, konkursu wsadów. Zawodnicy Grizzlies wielkrotnie pokazywali wyższość pod koszem. Najpierw Alexander Johnson "ukarał" Yi Jianliana, poteżnym dunkiem, potem Alexander zablokował rzut Yi. Potem Rudy Gay skarcił Wang ZhiZhi oraz ponownie Yi, lecz po wsadzie na Yi dorobił się Rudy faulu technicznego, ponieważ zaczął się drzeć na Jianliana i przeżywać swoje dzieło. Wymieniając dunki, należy wspomnieć o wsadzie Kyle'a Lowry'ego nad drugim chińczykiem wybranym w tegorocznym drafcie, Sun Yue. Najwięcej punktów dla Memphis zdobył Rudy Gay (21 punktów), dla reprezentaci Chin natomiast Wang ZhiZhi zdobył 27 punktów, cztery mniej czyli 23 trafił Yi Jianlian.