Dallas w opałach

  Dirk Nowitzki będzie zmuszony pauzować przez, co najmniej, dwa tygodnie. W trzeciej kwarcie spotkania z San Antonio Spurs (Spurs wygrali 88 – 81 ), Dirk interweniował w obronie i źle wylądował.

 Dzięki tej porażce, Dallas Mavericks oddalają się od występu w playoffs. Na dzień dzisiejszy zajmują siódme miejsce w Konferencji Wschodniej (bilans 44 – 23), zaraz za nimi znajdują się Golden State Warriors z bilansem 43 – 23. Mało tego, w ciągu tych hipotetycznych dwóch tygodni absencji Dirka, Dallas będą grać przeciwko Golden State Warriors (dwa razy) oraz Denver Nuggets. Ciekawe, kto teraz przejmie ciężar gry. Jason Kidd? To wątpliwe, po pierwsze dlatego, że od momentu pozyskania Kidda, Dallas przegrało osiem spotkań z drużynami które mają dodatni bilans zwycięstw do porażek. Po drugie, Jason Kidd nie zanotował jeszcze triple – double w barwach Mavs.

We all have to pick it up and do a little more – Jason Kidd

Little More? 23,7 punktu na mecz oraz 8.8 zbiórki, to raczej bardziej "more" niż się Kiddowi wydaje. Kibicom Mavs pozostaje wierzyć, że Dirk faktycznie będzie dwa tygodnie poza grą. Jeśli potrwa to dłużej, to wystarczy spojrzeć w terminarz rozgrywek, a odpowiedź na pytanie, czy Dallas znajdzie się w playoffs nasuwa się sama.