Cyrk z Yi, Francis wraca, czyli takie tam codzienne newsy.

 To co się dzieje wokół Yi Jianliana to naprawde zakrawa o skandal. Nie dość, że ten zawodnik nic takiego nie osiągnął, nigdzie się za specjalnie na szerszą skalę nie pokazał, a jest o nim głośno jakby NBA miałaby się bez niego rozpaść. To jakiś chwyt marketingowy czy jak? Okazało się, słowa Chena HaitaoBeijing News przelane na papier gazety , są nie prawdziwe. Działacze (łącznie z Haitao) poprzedniego klubu Yi zaprzeczają, że kiedykolwiek dawali wywiad i zaprzeczają temu co zostało napisane w gazecie. Natomiast redaktor naczelny Beijing News powiedział, że to prawda bo takie słowa usłyszał jego reporter podczas rozmowy telefonicznej z Chenem Haitao. Przypomina to trochę filmy Barei, tylko rodem z komunizmu 21szego wieku. 

"Hej młody junaku smutek zwalcz i strach…"

 


 Ponaddźwiękowcy w Oklahomie? No to może być niestety fakt, bo kończy się czas jaki Clay Bennett (właściciel klubu) miał na podpisanie umowy pod budowę nowej hali. Jeśli nie uda się nic wynegocjować, to SuperSonics tam gdzie będzie chciał Bennett, czyli do jego ukochanego Oklahoma City. Podobno miał brać pod uwagę jeszcze Kansas City, ale Oklahoma jest bardziej "perspektywiczna" pod kątem marketingowym. Może uda mu się wynegocjować trochę więcej czasu, bo do 31 września musi mieć podpisaną umowę.

 

 

 

 Zespół USA Team pojechał na obóz treningowy. W skład zespołu wchodzi jak narazie 17stu zawodników (Kobe Bryant, Carmelo Anthony, Shane Battier, Chauncey Billups, Chris Bosh, Tyson Chandler, Kevin Durant, Kirk Hinrich, Dwight Howard, LeBron James, Jason Kidd, Mike Miller, Tayshaun Prince, Michael Redd, J.J. Redick, Amare Stoudemire oraz Deron Williams). Do 22 sierpnia skład uszczupli się do 12stki, która będzie reprezentować USA na turnieju kwalifikacyjnym do Olimpiady w 2008 roku. 
 
 

 Steve Francis szybko znalazł sobie miejsce po odejściu z Portland. Jego nowym zespołem, będzie Houston Rockets. Francis spędził w Houston pięć sezonów (jego pierwszy klub). Jak podają różne źródła Houston Rockets nie dawali Francisowi tyle pieniędzy co Miami czy Los Angeles Clippers którzy starali się o "usługi" Steve'a. Ale i tak nie wiadomo ile i za ile… 
 
 

  Lonny Baxter, były zawodnik Chicago Bulls ale nie tylko, został skazany za nielegalny handel bronią. Baxter był na tyle "sprytny", że wysyłał towar przez Federal Express (popularna sięc kurierska Fedex). Na szczęście dla Baxtera wyrok nie będzie srogi, maksymalnie do 7miu miesięcy w więzieniu. Wcześniej Lonny miał również problemy z bronią, bo wcześniej stanął przed sądem za strzelanie z Glocka niedaleko Białego Domu (dwa miesiące przesiedział za to w więzieniu).