Clippers, Clippers, Clippers

 Marcus Camby został "skradziony" Denver Nuggets. "Złodziejami" okazali się Los Angeles Clippers.

 Traktuje ten transfer w kategorii "kradzież", bowiem Denver w zamian otrzymało wybór w drugiej rundzie draftu w 2010 roku. Camby’iemu do końca umowy pozostały dwa lata. Clippers zwolnili miejsce pod kontrakt Eltona Branda, który oczywiście wiemu że nie doszedł do skutku, dlatego też dwuletnia gaża Camby’ego w wysokości ok. 20 mln dolarów, nie powinna sprawić kłopotów w finansach Clippers. W dodatku Marcus Camby może po roku gry próbować swoich sił w innym klubie. Jednak, czy Camby zastąpi Branda? Możliwe, że przez rok, dwa, jeśli zdrowie na to pozwoli Camby będzie grał na poziomie najlepszego obrońcy ligi. Trzeba pamiętać, że Camby wchodzi w swój 13-sty sezon w karierze, podczas której kontuzja goniła kontuzję. W dodatku w Clippers jest Chris Kaman, który w poprzednim sezonie notował rekordowe statystyki w karierze. Ten ruch może zepchnąc reprezentanta Niemiec1 na dalszy tor i zatrzymać jego rozwój. Zobaczymy jak Mike Dunleavy rozwiąże ten problem.

 Nuggets też mają problem. Po odejściu Camby’ego, dostępni centrzy to Steven Hunter oraz Nene. Chyba pora, by władze z Denver wzięły się do roboty. Jak się nie wezmą, to mogą stracić chociażby Carmelo Anthony’ego lub Allena Iversona.

  1 Zespół Dirka Nowitzkiego i Chrisa Kamana, czytaj w skrócie reprezentacja Niemiec, zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju kwalifikacyjnego do IO. Niemcy w swojej grupie mają Wyspy Zielonego Przylądka oraz Nową Zelandię. Wygrywając swój pierwszy mecz, z Wyspami Zielonego Przylądka, Niemcy zapewniły sobie dalszy udział w imprezie, ponieważ 2 z 3 trzech drużyn awansują dalej. Dirk zdobył w tym meczu 16 punktów, natomiast Chris zanotował double – double (10 punktów oraz 10 zbiórek). Teraz trwa spotkanie na szczycie, między Nową Zelandią a Niemcami. W połowie drugiej kwarty Niemcy prowadzą 32 – 30. Kaman 7 punktów, Nowitzki 12. Oprócz Niemiec i Nowej Zelandii, w ćwiercifinale zobaczymy: Grecję, Brazylię, Kanadę, Słowenię, Chorwację oraz Puerto Rico. Zespołów dużo, wolnych miejsc tylko trzy….