Celtics – Lakers liveblog!

Nie ma na co czekać, zaczynamy:

2:47 – Sopcast działa bez zarzutu, więc zostaje wytrzymać reklamy i jedziemy….

2:52 – Prezentacja godna Finału, mam nadzieję, że Cyfrowicze mogą to obejrzeć!!!

3:08 – Rzut sędziowski wygrany przez Lakers. Pau Gasol zdobywa pierwsze punkty. 2 – 0 dla Lakers.

3:19 – Pierwszy timeout tegorocznych Finałów. Jest remis, po 10 na niespełna, 6 minut do końca pierwszej kwarty. Pierwszy wsad w wykonaniu Kevina Garnetta.

3:37 – Koniec pierwszej kwarty. Wynik brzmi 23 – 21 dla Boston Celtics. Kobe Bryant trafia tylko dwa rzuty na osiem podejść, z gry w pierwszej części gry. Phil Jackson komentuje, że wszystko jest okey, Kobe musi się wstrzelić. Jackson dodaje, że MVP jest dobrze kryty, przez Allena.

3:50Kobe wraca na boisko na 8:46 przed końcem pierwszej połowy. Wynik brzmi 29 – 26 dla Celtics.

4:09Bryant nadal nie może się wstrzelić, ale idealnie obsługuje Pau Gasola. Derek Fisher jest najlepszym strzelcem drużyny Lakers, ma na koncie 11 punktów. Lakers prowadzą 47 – 44.

4:18 Lakers wygrywają pierwszą połowę 51 – 46, mimo słabej gry w ataku ze strony Kobe'go (3/10 w rzutach z pola, 8 punktów jak do te pory). Najlepszymi strzelcami LakersFisher (13 punktów) oraz Pau Gasol (12 punktów). Dla Celtics najwięcej punktów zdobył Kevin Garnett (16 punktów).

4:30 – Świetny materiał dotyczący historii rywalizacji Celtics – Lakers.

4:40Paul Pierce staje przed szansą zdobycia czterech punktów w jednej akcji, bowiem przy próbie rzutu za trzy, Pierce został sfaulowany przez Radmanovica. Pierce trafia przysługujący mu, rzut osobisty. 52 – 51 dla Lakers.

4:47 – Małe problemy techniczne z kanałem Sopcast.

4:49 – Wracam i widzę Paula na wózku. Podczas wjazdu pod kosz Kobe'go Bryanta, Kendrick Perkins wpadł na Paula Pierce'a. Nie wyglądało to za dobrze.

4:54Pierce jednak wraca na boisko. Owacja na stojąco. Celtics prowadzą 63 – 62. 5 minut do końca trzeciej kwarty.

5:07 – Końcówka trzeciej kwarty nalezy do Pierce'a. W ostatnich minutach trafia dwa ważne rzuty za trzy punkty. Dając prowadzenie 75 – 71 dla Celtics. Jednak musi uważać, bo ma na swoim koncie cztery przewinienia. Bryant faulowany przez Pierce'a, trafia oba osobiste. Wynik brzmi 75 -73 dla Celtics.

5:10 – Koniec trzeciej kwarty. Celtics wygrywają 77 – 73.

5:20 – Rośnie przewaga między Celtics a Lakers. 86 – 78. To największe prowadzenie w meczu. Patrząc na poświęcenie C's, można pomyśleć, że Celtics są wszędzie tam, gdzie Lakers być nie mogą.

5:25Derek Fisher celnym rzutem za dwa punkty, zmniejsza dystans Lakers (80 – 86)

5:421:49 do końca spotkania. Celtics utrzymują przewagę, jest 92 – 86.

5:43Kevin Garnett efektownie dobija rzut Poseya. 94 – 86 dla C's.

5:49 – Trudno będzie wygrać Lakers. Derek Fisher nie trafia za trzy punkty, Ray Allen zbiera, zostając szybko faulowany. Allen trafia oba osobiste. 16.6 sekundy do końca spotkania, Celtics prowadzą 98 – 88. Piłka dla Lakers.

5:52 – Koniec. Wynik końcowy brzmi 98 – 88 dla Boston Celtics.

Ten kto nie oglądał tego widowska niech żałuje. Wreszcie Finały są tym czym powinny być przed rokiem. Widowisko jakie zgotowali nam Celtics i Lakers jest warte zarwania nocy. Wszystkich oglądajacych pozdrawiam i dziękuję za uwagę! Do zobaczenia w niedzielę! Oby emocji było więcej niż dziś! A na koniec boxscore.