Boston lubi „siedmiomeczówki” ?

 W pierwszej rundzie PO, Boston niespodziewanie "meczył" się z Hawks. Trzeba było rozegrać mecz numer siedem, by wyłonić zwyciezcę. Teraz, w drugiej rundzie, Boston po wygraniu dwóch spotkań na własnym parkiecie, uległ w spotkaniu numer trzy. CLeBron Cavaliers wygrali 108 – 84. James zdobył 21 punktów, ale nie tylko on punktował. Delonte West rzucił również 21 punktów, nawet Joe Smith dodał od siebie 17 punktów.

 Celtics przegrali czwarty mecz wyjazdowy pod rząd, w tegorocznych Playoffs. W dodatku, znowu zawiedli Ray Allen (10 punktów) i Paul Pierce (14 punktów). Może nie była to taka klapa, jak w spotkaniu numer jeden, ale i tak było słabo. Ten pierwszy trafił cztery rzuty na dwanaście prób (za dwa), z dalszej odległości było gorzej, bo wszystkie pięć rzutów za trzy punkty nie dotarło do celu. Pierce trafił trzy, na osiem rzutów za dwa punkty, za trzy 2 celne na 5 podejść.

 Wczoraj walczyli również Orlando Magic i Detroit Pistons. Górą byli Pistons, wygrywając mecz numer cztery 90 – 89. Gortat zagrał około cztery minuty, zdobywając 4 punkty (2-2 w rzutach), 1 zbiórek i 1 blok.

 * Dotychczasowy trener Phoenix Suns, Mike D'Antoni zmienia pracodawcę. Od nowego sezonu D'Antoni będzie pracował z New York Knicks.