Blount skazany, sędzia odnosi się do „klasyków”

 Corie Blount został skazany na rok pozbawienia narkotyków, yyyy znaczy wolności. Tak w zeszłą środę orzekł sędzia Craig Hedric. Jak pisałem w grudniu zeszłego roku, przy Blountcie znaleziono spore ilości maryśki – prawie 11 kg. Były wybór Draftu 1993 starał się przekonać Sąd, że taka ilość była tylko i wyłącznie na jego własny użytek. Dodał też, że czasem "ratował" "przyjaciół" w potrzebie. Sędzia skomentował te tłumaczenia następująco:

Cheech and Chong would have had a hard time smoking that much.

 W gwoli ścisłości Cheech and Chong to tak naprawdę Richard "Cheech" Martin oraz Tommy Chong. Para tych dwóch komików królowała w latach 70-tych i 80-tych. Ich motywem przewodnim było palenie "trawy" oraz stosowanie innych używek pod sztandarem hippisów. W tym roku doszło do małej reaktywacji tej pary. Doszło przy tym do małych kłopotów, bowiem w Australii, gdzie miał odbyć się specjalny występ Cheech and Chonga, policja zatrzymała kilka osób za posiadanie "trawki"

 Koniec dygresji. Trzeba przyznać, że sędzia był i tak w dobrym nastroju. W takich przypadkach, jak Blounta, zwykle kończy się na maksymalnym wymiarze kary w postaci 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Blount ma zapłacić 10 tysięcy dolarów grzywny oraz przekazać swoje dwa auta oraz 34 tysiące dolarów, które zostały zarekwirowane podczas aresztowania ex-zawodnika.