Aktualności.

 Dzisiejsze niusy, rozpocznę od nie typowej wiadomości. Na Supergigancie zawsze obecny był temat komentowania meczów NBA na "kochanym" Canal+. No nie ma co się oszukiwać, panowie Michałowicz i spółka, bardzo słabo wywiązują się z powierzonego im zadania tzn. komentowania spotkań. Jednym słowem "padaka". Z okazji ostatniego meczu Finałów, oprócz zażartej dyskusji kto lepszy Spurs czy Cavs, znowu pojawił się temat komentowania spotkań (nie tylko głupot mówionych w studiu jak i z nie wiadomo jakich przyczyn nie pokazywania całości relacji z denerwującymi przejściami do studia). Oberwało się tradycyjnie stałym "spikerom" ale również gość obecny w studiu C+, Hirek Wrona, nie został "oszczędzony". Pomyślałem napiszę do faceta maila, pewnie nie odpisze albo coś, ale przynajmniej pokaże, że ktoś "to" widział i ma jakieś uwagi. Na szczęście się pomyliłem, Hirek okazał się osobą która przyjmuje krytykę i potrafi zareagować na konstruktywne uwagi (dyskusja i odpowiedż Hirka na mojego maila pod tym adresem.. w komentarzach oczywiście). Gratulacje postawy! 

 


 Jeszcze okno transferowe się rozpoczęło a już mamy za sobą dwie tranzakcje. Z Houston Rockets do Minnesoty Timberwolves przechodzi Juwan Howard w zamian za Mike'a Jamesa.

 

  Natomiast Detroit Pistons "pozbyli się" Carlosa Delfino. Oddali go do Toronto Raptors w zamian za dwa numery draftu (oba wybory draftu dotyczą drugiej rundy w roku 2009 i 2011).

 

 

 
 A mówi się, że nikt nie docenia San Antonio Spurs po zdobyciu tytułu tegorocznych mistrzów NBA. A to nie prawda, bo docenili ich menadżerzy firmy Wheaties. Drużyną z San Antonio będzie na opakowaniach płatków śniadaniowych, ale oczywiście w limitowanej serii. Nowe pudełka pojawią się za trzy – cztery tygodnie, ale już wiadomo że od "frontu" będzie widniało zdjęcie Duncana. Po drugiej stronie będzie zdjęcie całej drużyny. TD pojawi się na pudełku płatków Wheaties po raz czwarty, a drużyna San Antonio Spurs po raz trzeci. Pod tym adresem znajdziecie pełny spis sportowców którzy się znaleźli na opakowaniach.  
 

 
 Wcześniej z okazji Finałów wspominałem, że oglądalność tych zawodów w tym roku byłą rekordowo niska. Jak podają stacje telewizyjne, w porównaniu z finałem w zeszłym roku, było "gorzej" o 27%. Ale nie tylko NBA zaliczyło spadek, NHL również sięgneli dna w tegorocznym Finale Pucharu Stanley'a. Ciekawe prawda?


  Phil Jackson trener Los Angeles Lakers, przeszedł kolejną operacje biodra. Teraz "pod nóż" poszło lewe, osiem miesięcy temu operowane było prawe biodro szkoleniowca "jeziorowców". Lekarze mówią, że wszystko będzie w porządku i 61-letni Jackson będzie mógł normalnie pracować i siadać na zwykłych krzesełkach a nie w jakiś wynalazkach jak to musiał robić do nie dawna.
 
 

 
  Dallas Mavericks szukają nowych talentów w Afryce a konkretniej w Senegalu. Stworzyli nawet specjalny dział który zajmuje się skautingiem na "czarnym kontynencie". Organizowane są nawet turnieje które mają wyłonić przyszłe gwiazdy rodem z Afryki. Może dokopią sie do nowego Hakeema albo Dikembe ?
 
 

 50 Cent, amerykański raper nie będzie zeznawał w sprawie przeciwko Allenowi Iversonowi. Tak postanowił sąd. Allen Iverson został pozwany za domniemaną bójkę w jednym z barów w Waszyntonie w 2005 roku. Na AI naskarżyli klienci baru którzy podobno zostali pobici (twierdzą, że nawet butelki poszły w ruch) przez Iversona i jego ochroniarzy. A skąd tam fifty? Ano po to, że jak twierdzą adwokaci poszkodowanych klientów baru, 50 Cent miał wielokrotnie kontakt z ochroną (!) Iversona i wie podobno do czego są zdolni.