Nie będzie obiektywnie. Nie będzie żadnego tajemniczego mnożnika biorącego pod uwagę zaawansowane statystyki. Nic z tych rzeczy! Prosty test oka tego, co dzieje się w playoffs. Zapraszam na Playoff Power Ranking i zapraszam do dyskusji na Facebooku!

Playoff Power Ranking #1 ι Playoff Power Ranking #2 ι Playoff Power Ranking #3 ι Playoff Power Ranking #4 ι Playoff Power Ranking #5 ι Playoff Power Ranking #6 ι Playoff Power Ranking #7 ι Playoff Power Ranking #8 ι Playoff Power Ranking #9 ι Playoff Power Ranking #10 ι Playoff Power Ranking #11

Record: 11 – 5

Net Rating: 10.2

Offensive Rating: 110.1

Defensive Rating: 99.9

Warriors pozwolili „pobrykać” Hardenowi i kolegom tak w zasadzie tylko w pierwszej kwarcie. Co prawda w pierwszej połowie GSW jeszcze przegrywali, jednak w drugiej połowie przejęli inicjatywę, dając rzucić swoim przeciwnikom tylko 25 (!) punktów, rzucając 64 w drugiej odsłonie GM6. Patrząc na trzy kwarty (2Q i całą 2H) Warriors prowadzili aż 93 – 47. To można nazwać knock-outem i psychologiczną zaliczką przed „meczem prawdy”.

2. Houston Rockets (⇓1)

Net Rating: 1.4

Offensive Rating: 107.2

Defensive Rating: 105.8

Rockets wyglądali fantastycznie przez pierwsze 24 minuty. Oczywiście biorąc pod uwagę brak Chrisa Paula. James Harden rzucał z miejsc, z których boisz się odkurzać. Eric Gordon pokazał „jaja” rozbijając obronę Warriors rzutami z dystansu. Clint Capela dzielił i rządził w polu „trzech sekund”. Aha, zapomniałbym o Trevorze Arizie, który w pierwszej połowie chciał być jak Kevin Durant. Niestety w trzeciej kwarcie Warriors wrzucili drugi bieg, bombardując raz za razem trójkami (głównie w wykonaniu Klay’a Thompsona). Ciężko znaleźć odpowiedź na tak grających Warriors. CP3 nawet na jednej nodze potrzebny od zaraz!

3. Cleveland Cavaliers (⇑1)

Record: 11 – 6

Net Rating: 0.7

Offensive Rating:107.6

Defensive Rating:106.8

LeBron James po raz kolejny zaniósł na plecach Cavs. Nie wiemy jeszcze dokąd, bo doprowadzenie do przeniesienia serii tam, gdzie gospodarz jeszcze nie przegrał, może być i tak drogą donikąd. Jednak szacunek za doprowadzenie do „kolejnego ostatniego meczu” w Cleveland. Szacunek za wyciągnięcie z tej serii wszystkiego, co najlepsze. Co dalej? Tego nie wie nikt. Niemalże wszystkie spotkania w tej serii zostały rozstrzygnięte w pierwszej połowie. Czy tym razem będzie inaczej?

4. Boston Celtics (⇓2)

Record: 11 – 7

Net Rating: 1.0

Offensive Rating: 105.9

Defensive Rating: 104.9

Wszyscy się musieli tego spodziewać. Celtics nie wygrali swojego drugiego wyjazdowego spotkania w PO. Cavs, a w zasadzie LeBron James, nie pozwolili sobie wyrwać sobie z rąk tak cennego zwycięstwa. Celtics po raz kolejny w tej serii nie przypominali tej samej, młodej drużyny, która pokazywała w tej serii gdzie jest miejsce Cavs. Powrót do Celtics jak każdy ich domowy mecz w PO 2018.